Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

PS5 ovládač DualSense V2 sa objavil v obchode, má 12-hodinovú výdrž batérie

Je to revízia ovládača na rok 2024?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
PlayStation-5-DualSense-PS5-Wallpaper

PlayStation 5 ovládač DualSense je skutočne jedným z najlepších ovládačov, aké kedy vyšli. So svojou jemnou haptickou odozvou, adaptívnymi triggermi a dotykovou plochou, či zabudovaným reproduktorom, úplne vtiahne do hry.

Má však jednu veľkú nevýhodu - batériu. Ovládač v hrách, ktoré využívajú haptické prvky najviac, vydrží maximálne tak 5 hodín hrania, u bežných hier zhruba 7. Nehovoriac o tom, že batéria časom degraduje a keď niekto za rok nahrá 1700 hodín (hovoríme o tebe, Nikkie), tak to dosť pocíti. Občas naše herné seansy trvajú viac ako 5,6,7 hodín, preto má mnoho hráčov ovládače doma dva.

V obchode Best Buy sa však objavil DualSense V2 ovládač pre PS5, modelové číslo 1000039935. Tento ovládač je prakticky rovnaký, ako pôvodný. Best Buy však u neho uvádza jednu zásadnú vec, ktorú neuvádza pri originálnom ovládači.

Ovládač PS5 DualSense V2 má podľa obchodu až 12-hodinovú výdrž batérie a vydrží tak aj dlhé herné sedenia. Musíme však poznamenať, že podobný čas mal podľa vyjadrení Sony mať aj originálny DualSense, teda 12 hodín. V realite to bolo menej. Cena ovládača V2 je rovnaká ako V1, teda 89,99 dolárov.

Či Sony skutočne vydá revíziu ovládača v roku 2024 s vylepšenou batériou, sa dozvieme až z oficiálnych kanálov, zatiaľ to sú len špekulácie. Mimochodom, aj Xbox chystá na tento rok revíziu ovládača, jeho kódové označenie je Sebile.

God of War Ragnarok DualSense

Patent naznačuje, že Sony chystá ovládač schopný meniť teplotu

PlayStation-DualSense-Edge-1

Batéria ovládača DualSense Edge vydrží menej, ako pôvodného ovládača PS5

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry