Posledná epizóda

CH Podcast #47 - HiFi Rush, Dead Space Remake, Seriál The Last of Us a Tragédia menom Skull and Bones

02. Február 2023

V našej najnovšej epizóde CentrumHer Podcastu sme začali krátkou rozpravou o The Day Before. Posledné kroky vývojárov totižto robia z nášho staršieho Face2Face článku ba priam až prorocký kúsok.

Vynechať sme nemohli ani hit nedávnych dní - HiFi Rush, ktorý Bethesda vydala v podstate z minúty na minútu. Lukáš sa podelil o svoje dojmy z tejto hry. No v posledných dňoch hral aj Dead Space Remake a tak porozprával čo-to aj o ňom.

Samozrejme, obísť sme nemohli ani seriál The Last of Us, ktorý aktuálne láme rekordy a dočkal sa aj potvrdenia druhej série. A nakoniec sme sa zasmiali na tragikomédií, ktorú v posledných mesiacoch predvádza Ubisoft, najme v súvislosti s hrou Skull and Bones.

PS5-DualSense-Edge-ovladac

Nový PS5 ovládač DualSense Edge - čo prinesie?

Elitný PlayStation ovládač s možnosťou úprav.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

26. August 2022

Sony počas GamesCom Opening Night Live ukázalo svoj nový ovládač k PlayStation 5, o ktorom sa už pár mesiacov šepkalo. Tento ovládač bude po vzore Xbox Elite, ale aj iných ovládačov, ponúkať niekoľko možností úprav. Pôjde najmä o možnosť výmeny niektorých komponentov alebo bonusové tlačidlá.

Jeho názov je PlayStation DualSense Edge a hoci zatiaľ nebol oznámený dátum vydania ani jeho cena, poznáme množstvo iných detailov. Sony ich popísalo na svojom blogu, vyberáme to najdôležitejšie.

Titulný obrázok Youtube videa

Detaily PlayStation DualSense Edge ovládača

Ako v prípade tradičného DualSense, aj tento ovládač je samozrejme bezdrôtový. Nový Edge však dovoľuje hráčom remapovať alebo deaktivovať jednotlivé tlačidlá. Bude možné nastaviť si citlivosť páčok a takzvané "dead zóny."

Trigerom vzadu bude možné nastaviť dráhu, po ktorej sa budú môcť pohybovať. Viete si tak ich dráhu skrátiť a zrýchliť zatlačenie.

Ovládač bude podporovať ukladanie niekoľkých profilov a meniť medzi nimi kedykoľvek. Na každú hru si tak môžete vytvoriť jedinečný profil. Slúži na to nové tlačidlo Fn. Vďaka nemu si však môžete meniť aj hlasitosť a balans chatu.

Páčky sa dajú vymeniť, pribudli pádla

Veľkou novinkou sú prídavné zadné tlačidlá, takzvané pádla. Sú štyri a ich poradie si môžete ľubovoľne vymeniť a namapovať na rôzne funkcie. Vymeniť sa dajú aj čiapočky na predný joystickoch. Na výber budú tri rôzne výšky čiapočiek.

Ak vás po čase začne trápiť joystick drift, Sony má riešenie. V novom PS5 DualSense Edge si ich totiž môžete jednoducho vymeniť za nové.

DualSense Edge sa bude predávať aj s prenosným obalom, či USB-C káblom. O cene alebo dátume vydania v tomto momente nemáme informácie, ale môže sa tak stať už pred Vianocami. Firma tiež nepotvrdila kompatibilitu s PC, ale je to viac než isté.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Prvý PS5 bundle ohlásený

Prvý PS5 bundle ohlásený

Bude obsahovať Horizon Forbidden West

Titulný obrázok pre článok s nadpisom PS5 Beta prináša Discord voice chat a plno ďalšieho

PS5 Beta prináša Discord voice chat a plno ďalšieho

Betatesteri z rôznych krajín dostali beta verziu novej softvérovej aktualizácie pre PS5.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Sony predalo už 32.1 miliónov PS5

Sony predalo už 32.1 miliónov PS5

Posledný štvrťrok 2022 bol rekordný.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Kúpiť PlayStation 5 alebo Xbox Series X? Pomôžeme vám pri výbere

Kúpiť PlayStation 5 alebo Xbox Series X? Pomôžeme vám pri výbere

Detailná tabuľka, porovnanie výkonu, funkcií aj ceny.