Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Quantum Error v recenziách prepadol, autori reagovali statusom

Kritiku vraj berú ako kompliment.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Quantum Error

Vývojári Quantum Error už nejakú dobu na seba strhávajú pozornosť. Ale nebolo by to preto, že robia na nejakej mega zaujímavej hre, ale pre ich vyjadrenia naprieč vývojom. Ich hororová FPS Quantum Error, ktorá sa tvárila ako next-gen titul, mala pôvodne vyjsť na všetky konzoly. Neskôr vývojári zrušili PS4 verziu, pretože vraj nemohli na tejto konzole dosiahnuť kvality. 

Neskôr však zrušili aj vývoj Xbox Series X a S verziu hry, pretože vraj ich brzdí pomalší SSD disk na Xboxoch a tiež slabší Xbox Series S. No a v konečnom dôsledku teda Quantum Error je PlayStation 5 exkluzivita, vďaka čomu sa vývojári mohli zamerať na jednu konzolu a vyťažiť z jej SSD disku maximum. 

Výsledok? Hra, ktorá vyzerá ako PS3 titul. 

Aspoň tak ju komentujú prvé recenzie, ktoré kritikou na Quantum Error nešetrili. Zatiaľ sú na Metacritic len štyri recenzie v rozmedzí 2.5/10 a 6/10 a tak výsledné skóre je len 45%. Kritici hovoria o nezábavnej, škaredej, zabugovanej hre, ktorá trpí nedostatkami po každej stránke. Unreal Engine 5 navyše ani zďaleka nevyzerá v tejto hre ako nový engine. O to horšie, keď vývojári za túto hru pýtajú plných 60 dolárov. 

Dnes ráno sa ešte autori tešili z toho, že hra sa im zaplatila už z predobjednávok. Dnes večer však reagovali inak - okomentovali negatívne recenzie, ktoré dnes prišli:

"Sme na našu hru hrdí a všetku kritiku berieme ako kompliment, že nás porovnávajú s hrami s AAA rozpočtom, hoci sme jednoznačne nezávislá firma s malým budgetom, ktorý prináša svoje obmedzenia. Pre všetkých, ktorí nás zhadzujú na sociálnych sieťach, nás to nezastaví ani nezmení to, čo robíme. Nemôžeme sa dočkať, až si hráči zahrajú Quantum Error. Veľmi sa tešíme, že si naši hráči konečne budú môcť zahrať našu hru a nič nezastaví naše nadšenie. Budeme sa naďalej zlepšovať a s väčším rozpočtom toho v budúcnosti urobíme ešte viac. Negatívne názory absolútne nič nezmenia na našom odhodlaní a hrách, na ktorých pracujeme. Niektorým ľuďom sa naša hra nebude páčiť a to je v poriadku, pretože práve preto existuje množstvo iných hier, ktoré si môžete vybrať. Konštruktívnu kritiku prijímame. Hráčom odkazujeme, že neponúkame moderné hranie, sme skôr stará škola a QE je určená na to, aby ste ju po tutoriáloch preskúmali a prišli na ňu sami."

V inom statuse dnes potvrdili, že už pracujú na pokračovaní. Z Quantum Error má byť dokonca trilógia, takže majú priestor na zlepšenie. 

Quantum Error Gameplay trailer

Quantum Error sa pripomína novým gameplay trailerom

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry