Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Red Dead Redemption 2 čeština CZ info

Red Dead Redemption 2 čeština - Info, kedy vyjde PC verzia?

Čeština do Red Dead Redemption 2 eventuálne vyjde a bude sa dať stiahnuť, ako do GTA V.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

10. Január 2019

[Aktualizácia] Rockstar Games PC verziu hry oficiálne potvrdilo na 5. Novembra 2019. Taktiež sme sa dozvedeli minimálne a doporučené požiadavky na hardware vášho počítača. Všetky zaujímavosti o Red Dead Redemption 2 nájdete tu

České titulky neboli z oficiálnych kanálov nijako potvrdené, takže ich prítomnosť sa pri vydaní neočakáva. Rovnako tak komunitný preklad pri vydaní nečakajte. Bude trvať mesiace, ak nie roky, kým komunita rozsiahle texty v hre preloží. Každopádne, ak sa nájde skupinka ľudí, ktorá sa na preklad podujme, budeme vás o tom na našich stránkach informovať.

Mohlo by ťa zaujímať: Novinky okolo GTA 6 - leaky a screenshoty

[Pôvodná správa] Trvalo dva roky, než vyšlo GTA V na PC po konzolových verziách a potom trvalo celé mesiace, než sa čeština do GTA V dala vôbec stiahnuť. O preklad hry sa postarali amatérski prekladatelia, ktorí sa do prekladu GTA V pustili už v čase, kedy bola na trhu len konzolová verzia, na Xbox360 a následne sa začali prekladať súbory hry. Tie boli potom použité v PC verzii.

U Red Dead Redemption 2 češtiny to bude trochu komplikovanejšie. Hra vyšla zatiaľ len na PlayStation 4 a Xbox One a na oficiálne oznámenie hry na PC ešte len čakáme. PC verzia ale s najväčšou pravdepodobnosťou vyjde. Red Dead Redemption 2 je totiž postavený na verzii enginu, ktorý je okamžite pripravený na PC verziu. Tá by mohla vyjsť už v roku 2019 v podobnom termíne, kedy vyšla PC verzia GTA V.

Rockstar Games ale znovu nemá v pláne vydať hru v českom jazyku, české titulky tak nečakajte ani v PC verzii. Hra nebola lokalizovaná ani na konzolách, hoci by sa české titulky neskutočne hodili. V Red Dead Redemption 2 je totiž obrovské množstvo dialógov a bez znalosti angličtiny sa pripravíte o polovicu zážitku.

Zháňaš češtiny do hier? U nás nájdeš novinky o CZ prekladoch na jednom mieste. 

Češtinu do Red Dead Redemption 2 nepotvrdil ani lokálny predajca CZC, v podstate nemôže potvrdiť ani PC verziu. Znovu to tak ostane na komunite a sme zvedaví, či sa nazbiera dostatok dobrovoľníkov, aby vznikli CZ titulky. Je tu ale kvapka nádeje, že preklad zasponzoruje nejaký obchod. Napríklad český obchod XZone pred vydaním zavesil video z hry, ktoré bolo preložené do češtiny.

CZ titulky do RDR 2 tak skoro nečakajte, hra je príliš rozsiahla

Hra je tak obrovská a obsahuje také množstvo dialógov, že o preklade dosť pochybujeme, takže CZ titulky tak skoro nečakajte. Hľadali sme na internete, či už nejaká skupina vznikla, ak sa niečo dozvieme, článok aktualizujeme.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Detaily PC verzie GTA V – čo pribudne nové?

Detaily PC verzie GTA V – čo pribudne nové?

Našli sme množstvo skvelých detailov, ktoré by vás mali zaujímať!

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Metro Exodus – Recenzia českej PC verzie

Metro Exodus – Recenzia českej PC verzie

Metro Exodus ide v šľapajách predchodcov a predsa vrhá tieň ďalej, ako oba diely dokopy.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Youtuber sledoval celý deň život NPC v Red Dead Redemption 2

Youtuber sledoval celý deň život NPC v Red Dead Redemption 2

Vývojári si dali záležať, aby každá postava v hre mala jedinečný život

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Red Dead Redemption 2 je najlepšie hodnotenou hrou tejto generácie

Red Dead Redemption 2 je najlepšie hodnotenou hrou tejto generácie

Vychádzajú recenzie na jednu z najočakávanejších hier generácie. Hodnotenia Red Dead Redemption 2 zrejme nikoho neprekvapia.