Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Rumor: Ďalšou Playstation exkluzivitou na PC bude Ratchet and Clank: Rift Apart

Naznačuje tomu pracovný inzerát.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

14. Marec 2023

Ratchet and Clank Rift Apart

Už o pár dní príde na PC jedna z najväčších Playstation exkluzivít v histórií - The Last of Us Part I. O PC porte hry sme písali už viackrát, ak sa chystáte ju hrať, určite by ste nemali minúť HW požiadavky.

Sony však v snahe priniesť svoje hry na PC ani zďaleka nepoľavuje. A vyzerá to tak, že ďalším titulom, ktorý sa pozrie na PC, bude Ratchet and Clank: Rift Apart. Aspoň teda tomu naznačuje pracovný inzerát.

Konkrétne štúdio Nixxes, ktoré Sony kúpilo špeciálne na to, aby portovalo hry na PC, hľadá UX/UI inžiniera. Na tom by, samozrejme, nebolo nič zvláštne. Avšak, ako sa hovorí, diabol sa skrýva v detailoch. A ten detail v tomto prípade znie tak, že štúdio hľadá niekoho, kto má skúsenosť s používaním Coherent middleware. 

A pri pohľade na stránky firmy, ktorá stojí za Coherent zistíme, že jedinou Playstation 5 exkluzivitou, ktorá ešte nevyšla na PC, je práve spomínaný Ratchet and Clank: Rift Apart. 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ratchet & Clank: Rift Apart bude mať češtinu

Ratchet & Clank: Rift Apart bude mať češtinu

Česká Sony potvrdila české titulky pre nový Ratchet & Clank.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ratchet & Clank: Rift Apart spoznal dátum vydania

Ratchet & Clank: Rift Apart spoznal dátum vydania

Nový Ratchet & Clank vyjde v polovici roka 2021.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Sony kúpilo Nixxes, štúdio zamerané na PC porty hier

Sony kúpilo Nixxes, štúdio zamerané na PC porty hier

Nixxes Software je nové PlayStation štúdio.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Horizon Forbidden West - Recenzia

Horizon Forbidden West - Recenzia

Vývojári zo štúdia Guerrilla Games svoju latku nepodliezli. Horizon Forbidden West je viac než skvelé pokračovanie série.