Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Rumor: Mafia 4 pobeží na Unreal Engine 5

Naznačuje to pracovný inzerát štúdia Hanger 13.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

14. Marec 2023

Mafia-Definitive-Edition-CZ-Screenshot-05

Americko--britsky-české štúdio Hangar 13 už minulý rok oficiálne potvrdilo, že pracuje na novej Mafia hre. Dnes sa dozvedáme prvé detaily.

Podľa pracovného inzerátu, ktorý sa objavil na sieti Linkedin. Štúdio aktuálne obsadzuje pozíciu Tools Engineera a v popise práce spomína zatiaľ neohlásenú, multiplatformovú hru, ktorú majú aktuálne v pred-produkcií a bude bežať na Unreal Engine 5.

O tom, že Unreal Engine 5 vyzerá parádne a veľké, otvorené svety zvláda ľavou zadnou sme sa presvedčili už dávnejšie vďaka demo projektu The Matrix Awakens. Bolo by teda len pochopiteľné, ak by vývojári siahli pri vývoji novej mafie práve po tomto engine.

Na druhej strane, Mafiu 3 aj remake prvej Mafie, Mafia: Definitive Edition, poháňal ich vlastný, interný engine. Iné špekulácie tiež naznačovali, že štúdio by okrem Mafie malo pracovať aj novom diely tenisovej hry Top Spin. Ten by mal podľa rovnakých špekulácií vyjsť ešte pre pred novou Mafiou.

Kľudne sa tak môže stať, že Top Spin vyjde na Unreal Engine 5 a Mafia na vylepšenej verzií ich vlastného enginu. To by však nedávalo zmysel, aby jedno štúdio v rovnakom čase využívalo dve odlišné technológie.

Mafia Definitive Edition CZ Screenshot

Mafia 4 má sledovať príbeh Dona Salieriho na Sicílii

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články