Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Rumor: Marvel’s Wolverine bude semi-open hra, vyjde na jeseň 2024

Hra by mala byť určená pre dospelých.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

02. Február 2023

Marvels-Wolverine-PS5-Game

Hráči sú hľadní po informáciach ohľadom hier, ktoré sa chystajú pre Playstation 5. A niet sa im čo čudovať, veď posledná veľká Playstation Showcase bola ešte v Septembri 2021! Samotnú Sony tak musia suplovať rôzni leakeri a insideri.

O nové informácie ohľadom Marvel's Wolverine sa postaral pomerne známy videoherný novinár o insider Jeff Grubb. Ten počas vysielania svojho podcastu pre portál Giant Bomb uviedol hneď niekoľko zaujímavých detailov.

Marvels-Wolverine-PS5-Game

Insomniac Games oznamujú Marvel’s Wolverine!

Herný Wolverine sa bude líšiť od toho filmového

Tak napríklad, Wolverine bude semi-open world. Čo to znamená? Tak zatiaľ čo taký Spider-Man sa odohráva v otvorenom New Yorku, kde sa hráči môžu voľne prechádzať, Wolverine sa bude viac podobať na hry ako God of War či The Last of Us. Príbeh hry vás tak privedie do nejakej oblasti, tam vyriešite danú príbehovú misiu a idete ďalej, do inej oblasti.

Ďalej spomína, že hra by mala mať rating "M for Mature"Tak sa v hodnotení ESBN označujú hry určené pre publikum, ktoré má 17 a viac rokov. Zväčša kvôli brutálnemu násiliu, sexuálnemu obsahu či nadávkam. Každopádne, toto Grubberové tvrdenie ide ruka v ruke s tým, čo už dávnejšie spomínali samotní vývojári. Tí hovorili, že Marvel’s Wolverine bude mať dospelý tón.

Samotné štúdio Insomniac Game sa snaží vytvoriť samostatný zážitok, ktorý nebude mať nijakú spojitosť na filmy. Hra by sa podľa všetkého mala odohrávať ešte predtým, ako sa Logan pridal k X-Menom.

Taktiež hovorí o tom, že aktuálne okno pre vydanie hry Marvel’s Wolverine je stanovené na jeseň 2024. Avšak, hra ešte nemá žiaden pevný dátum vydania, preto sa môže stať, že vývojári budú potrebovať nejaký extra čas. Tým pádom by hra vyšla až začiatkom roka 2025.

Každopádne, všetky tieto informácie treba brať s dávkou rezervy, keďže nie sú nijako oficiálne potvrdené.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články