Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Rumor: Nintendo, Microsoft ani Sony na E3 2023 neprídu

Každý si spravý svoj event.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

31. Január 2023

E3 Expo Wallpaper

Videoherná výstava E3 v Los Angeles sa naposledy vo fyzickej forme konala v roku 2019, kde sme sa aj my z redakcie boli pozrieť na najnovšie hry. Cez koronu bol event na výstavisku zrušený a konal sa len v online forme. Tento rok sa však E3 má vrátiť aj do fyzickej formy priamo na výstavislo Los Angeles Convention Center.

Namiesto nadšenia z prestížneho eventu sa však vydavatelia rozhodli ísť vlastnou cestou. Podľa informácií IGN, na výstavisko E3 2023 nepríde Xbox, Nintendo ani PlayStation.

Phil Spencer však už potvrdil, že spolu s ESA (organizátor E3) plánujú svoj event tak, aby časovo sedel s výstavou E3. Xbox konferencia by sa tak mala konať ako vždy, počas E3. Microsoft na tento event už niekoľko rokov využíva svoju vlastnú budovu, Microsoft Theater a námestie Xbox Plaza, ktoré sú len o ulicu ďalej od výstaviska E3. Novinári tak z budovy Los Angeles Convention Center pohodlne prejdú do Microsoft Theater.

Sony minulý rok počas E3 nemalo žiadny event vo vlastnej produkcii. Úplne tak ignorovali týždeň, ktorý býval pre herný priemysel tým najdôležitejším v roku.

Ako sa zachová Nintendo a či bude mať vlastný event, alebo konferenciu, sa dozvieme bližšie k E3. Výstava sa má konať 13 - 16 Júna 2023.

E3

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Veľké herné akcie sa odkladajú, poznáme nové dátumy

Veľké herné akcie sa odkladajú, poznáme nové dátumy

Dátumy, ktoré by si každý správny hráč mal poznačiť do kalendára.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ubisoft na E3 2023 nepríde

Ubisoft na E3 2023 nepríde

Odvolal svoju účasť.