Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Šéf vývoja Gran Turismo 7 chystá vydanie hry na PC

PC verzia Gran Turismo 7 v roku 2023?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

27. November 2022

Gran Turismo 7 Recenzia screenshot 22

Ďalšou z PlayStation hier na PC bude síce Returnal (už existuje dostatok dôkazov), ale pravdepodobne je už na pláne aj ďalší titul. Kazunori Yamauchi z Polyphony Digital totiž pre GTPlanet naznačil, že zvažuje vydanie Gran Turismo 7 na PC.

Podľa jeho slov sa práve PC verziou v tíme zaoberajú a zvažujú ju. Musia ju totiž vyladiť tak, aby podobne ako na PS5, hra bežala v 4K a 60FPS.

Na druhej strane majú podobné možnosti zníženia detailov, ako na konzole PlayStation 4, kde závodná hra Gran Turismo 7 vyšla tiež. A vďaka tomu môže byť z GT7 multiplatformový titul. 

Sony na PC už dostalo najznámejšie značky ako God of War, Uncharted, Horizon či Spider-Man. Gran Turismo je jednou z posledných ikonických PlayStation značiek, ktoré by si konečne vychutnali aj PC hráči. 

Marvel's Spider Man Miles Morales

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales vyšiel na PC

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články