Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

SEGA kúpila mobilné štúdio Rovio za 706 miliónov eur

Autorov série Angry Birds.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
SEGA Rovio

Spoločnosť SEGA dnes oficiálne oznámila akvizíciu fínskeho štúdia Rovio. To je známe pre svoju megaúspešnú sériu Angry Birds, ktorú vydáva na mobily od roku 2009.

SEGA vyplatí akcionárom 9,25 eur za akciu, celkovo teda zaplatí 706 miliónov eur. Akvizícia ešte nie je právoplatná, keďže ide o verejne obchodovanú spoločnosť, obchod musia ešte posúdiť úrady. Celý deal by mal byť uzavretý najneskôr v Marci 2024.

Rovio v roku 2022 zarobilo cez 318 miliónov eur, z toho však 292 miliónov eur dali na výdavky. Čistý profit firmy bol 29 miliónov eur. SEGA pravdepodobne bude škrtať a zmení štruktúru, aby sa investícia vrátila rýchlejšie.

PlayStation Bungie Logos

PlayStation kupuje štúdio Bungie!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený