Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Seriál God of War od Amazonu sa bude držať predlohy

Ale dá sa veriť Amazonu?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

20. December 2022

God of War Ragnarök Recenzia_2

Chystaný TV seriál God of War v produkcii Amazon Studios a PlayStation Studios naberá na obrátky. Amazon už odklepol natáčanie a tak sa tvorba seriálu môže rozbehnúť naplno.

Vernon Sanders, šéf Amazon Studios pre Collider komentoval, ako sa im darí zvládať adaptácie na televízne obrazovky:

"Adaptácie sa nám daria neuveriteľne dobre, od Invincible až po The Boys. Veď sme ich už pokryli mnoho, nie? A teda vieme, že existuje vášnivá fanúšikovská základňa pre God of War. Ale vec, ktorú vždy hľadáme, je či je tam skutočné emocionálne jadro, či je tam skutočný príbeh, a myslím, že aj toto robí God of War takým výnimočným."

Sanders povedal, že Amazon sa bude držať hernej predlohy. Skombinuje príbeh otcov a synov v epickom prostredí presne tak, ako sme to videli v hre. Vraj aj ľudia, čo hru nehrali, sa do seriálu okamžite zamilujú.

V prípade Amazonu sme ale skeptickí. Seriálové spracovanie Lord of the Rings v porovnaní s predlohou totálne dosrali a Tolkien sa musel v hrobe obracať. Napokon však aj z The Lord of the Rings: The Rings of Power sa stal veľký hit, keďže si ho pozrelo cez 100 miliónov ľudí na celom svete.

The Last of Us Serial Trailer

Oficiálny trailer na seriál The Last of Us je tu!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený