Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Silent Hill 2 beží na Unreal Engine 5 a poznáme HW požiadavky

O remaku máme ďalšie detaily.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

20. Október 2022

Silent Hill 2 screenshot 4

Fanúšikovia survival hororu Silent Hill by mali spozornieť. Prvé informácie o remaku štúdia Bloober Team totiž znejú fakt dobre a už teraz sme na novinku celkom dobre naladaní. Ak ste ešte nevideli oznamovací trailer, rozhodne odporúčame si ho pozrieť.

V prvom rade nás potešilo, že Silent Hill 2 remake beží na Unreal Engine 5. Vývojári naplno využijú technológie Nanite a Lumen, vďaka čomu budú scény v hre vyzerať na nerozoznanie od reality. Prvý trailer tiež beží in-game aj keď vyzerá ako CGI.

Vývojári chcú využiť plne dynamický svetelný systém. Prostredia by tak mali byť nasvietenie reálne a všetky svetlá na scéne by mali byť dynamické a reagovať s okolím.

Čo sa týka tvárí, Bloober Team implementovali plný motion capture hercov. Sľubujú, že Silent Hill 2 bude mať najlepšie výrazy tváre v histórii série. Postavy tak budú vyžarovať rôzne emócie ešte pred tým, než vôbec povedia slovo. Kamera v tejto hre bude cez plece, takže z blízkeho pohľadu v tretej osobe.

Silent Hill 2 využije aj funkcie PlayStation 5

Vďaka hardvéru nových konzol môžeme zabudnúť na nejaké načítacie obrazovky. Celá hra pobeží bez prerušenia a assety sa budú načítavať extra rýchlo.

Nebude chýbať ani 3D zvuk, vďaka čomu budú hráči môcť presne identifikovať smer, odkiaľ zvuk prichýdza.

A takisto vývojári implementujú aj podporu haptickej odozvy na ovládači DualSense. Mateusz Lenart z Bloober Team spomenul, že využijú DualSence vskutku originálne, aj keď detaily neprezradil.

Už teraz poznáme HW požiadavky

Vďaka tomu, že sa hra už objavila na Steame, poznáme aj HW požiadavky. Vývojári aj popísali, na akých nastaveniach si hru zahráme.

Tak napríklad pre hranie na Low-Medium, v 1080p a 30fps, budeme potrebovať Intel Core i5-8400, 12GB RAM a grafiku aspoň GTX 1080. Na hranie v 30fps na High detaily v 1080p postačí grafika RTX 2080. Hra na disku zaberie okolo 50GB.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články