Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Silent Hill 2 beží na Unreal Engine 5 a poznáme HW požiadavky

O remaku máme ďalšie detaily.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

20. Október 2022

Silent Hill 2 screenshot 4

Fanúšikovia survival hororu Silent Hill by mali spozornieť. Prvé informácie o remaku štúdia Bloober Team totiž znejú fakt dobre a už teraz sme na novinku celkom dobre naladaní. Ak ste ešte nevideli oznamovací trailer, rozhodne odporúčame si ho pozrieť.

V prvom rade nás potešilo, že Silent Hill 2 remake beží na Unreal Engine 5. Vývojári naplno využijú technológie Nanite a Lumen, vďaka čomu budú scény v hre vyzerať na nerozoznanie od reality. Prvý trailer tiež beží in-game aj keď vyzerá ako CGI.

Vývojári chcú využiť plne dynamický svetelný systém. Prostredia by tak mali byť nasvietenie reálne a všetky svetlá na scéne by mali byť dynamické a reagovať s okolím.

Čo sa týka tvárí, Bloober Team implementovali plný motion capture hercov. Sľubujú, že Silent Hill 2 bude mať najlepšie výrazy tváre v histórii série. Postavy tak budú vyžarovať rôzne emócie ešte pred tým, než vôbec povedia slovo. Kamera v tejto hre bude cez plece, takže z blízkeho pohľadu v tretej osobe.

Silent Hill 2 využije aj funkcie PlayStation 5

Vďaka hardvéru nových konzol môžeme zabudnúť na nejaké načítacie obrazovky. Celá hra pobeží bez prerušenia a assety sa budú načítavať extra rýchlo.

Nebude chýbať ani 3D zvuk, vďaka čomu budú hráči môcť presne identifikovať smer, odkiaľ zvuk prichýdza.

A takisto vývojári implementujú aj podporu haptickej odozvy na ovládači DualSense. Mateusz Lenart z Bloober Team spomenul, že využijú DualSence vskutku originálne, aj keď detaily neprezradil.

Už teraz poznáme HW požiadavky

Vďaka tomu, že sa hra už objavila na Steame, poznáme aj HW požiadavky. Vývojári aj popísali, na akých nastaveniach si hru zahráme.

Tak napríklad pre hranie na Low-Medium, v 1080p a 30fps, budeme potrebovať Intel Core i5-8400, 12GB RAM a grafiku aspoň GTX 1080. Na hranie v 30fps na High detaily v 1080p postačí grafika RTX 2080. Hra na disku zaberie okolo 50GB.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Sleduj prvý trailer na remake Silent Hill 2

Sleduj prvý trailer na remake Silent Hill 2

Vyvíja ho štúdio Bloober Team.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Prastiatko Peppa sa nevie dočkať, kedy sa s ním zahráte

Prastiatko Peppa sa nevie dočkať, kedy sa s ním zahráte

Konečne poriadny AAA titul na jesennú sezónu.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Scorn vyjde o týždeň skôr

Scorn vyjde o týždeň skôr

Konečne pevný dátum vydania.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom The Dark Pictures Anthology: Little Hope - Recenzia

The Dark Pictures Anthology: Little Hope - Recenzia

Koľkých ľudí sa vám podarí vašimi rozhodnutiami zachrániť pred istou smrťou?