Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Sons Of The Forest sa predáva ako teplé rožky

Dva milióny kusov za 24 hodín.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

26. Február 2023

Sons of the Forest

Sons Of The Forest, sequel k hre The Forest z roku 2018, prišiel pred pár dňami do predaja exkluzívna na PC. Štúdio Endnight Games pravdepodobne ani netušilo, ako hra na Steame vybuchne hneď na vydanie. 

Sons Of The Forest totiž za prvých 24 hodín predal neuveriteľné dva milióny kusov. A to bolo pred dvoma dňami. Dnes hru aktívne hrá cez 400-tisíc ľudí naraz, vďaka čomu sa zaradila na tretie miesto v najhranejších hrách na Steame. Pred ňou je už len Dota a CSGO.

Hra na Steame za tri dni stihla nazbierať cez 40-tiscí recenzií, z čoho až 83% bolo kladných. Treba poznamenať, že ide o early access verziu, teda obsahuje ešte mnoho chýb a jej obsah nie je kompletný. 

Sons Of The Forest má na PC aj češtinu

Skvelou správou pre našich CZSK hráčov je aj fakt, že hra od vydania obsahuje oficiálne české titulky. Aj keď ide o survival hru bez výrazného príbehu, hráči vďaka češtine pochopia mnoho detailov, ale aj návody na výrobu rôznych predmetov prežitia. 

Sons of The Forest.jpg

Vyšla najviac wishlistovaná hra na Steame

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články