Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Sony aj Microsoft plánujú v hrách zaviesť reklamy

Sony svoj systém plánuje spustiť tento rok.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
PS4 Time To Play Reklama

Nedávno sa objavila správa, že Xbox pracuje na systéme, ktorý by dovoľoval marketingovým spoločnostiam umiestňovať reklamy priamo do hier. Ide o reklamy, ktoré prirodzene zapadajú do herného sveta, napríklad billboardy, či reklamné bannery v športových hrách.

Business Insider teraz priniesol detailnejšie informácie o rovnakej iniciatíve zo strany Sony. Firma totiž už 18 mesiacom vyvíja systém, ktorý umiestni reklamy do hier na PlayStatione. Sony chce tak podporiť vývoj free-to-play hier, ktoré by mohli na reklamách zarábať.

Systém by pozostával z trhoviska, na ktorom by si agentúry kupovali reklamný priestor. Reklamy by sa následne objavili v PlayStation hrách. Časť reklám by odmeňovala hráčov za ich sledovanie, napríklad by mohli získať skiny.

Sony sa zároveň chce vyhnúť tomu, aby si reklamy kupovali spoločnosti, ktoré zbierajú osobné údaje používateľov, ako emailové adresy alebo mená. Aký podiel zo zisku bude Sony získavať ešte nie je rozhodnuté. Systém na reklamy v hrách by mal byť spustený do konca roka 2022.

Tieto reklamy so sebou prinášajú ešte dva otázniky - či budú reklamné spoločnosti ochotné umiestňovať reklamy aj do násilných hier a akým spôsobom budú monitorovať akcie užívateľa po tom, čo uvidí reklamu.

Reklamy v hrách nie sú žiadnou novinkou, avšak zatiaľ boli jedinečné, šité na mieru každej hre a organické. Išlo napríklad o reklamu NIKE v hrách NBA, alebo bannery sponzorov okolo ihriska v hrách FIFA alebo PES. Naopak, trh s reklamami od Sony a Microsoftu má inzerentom predať univerzálny reklamný priestor.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry