Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Sony oznámilo počet predaných kusov PS5 a rekordné príjmy

PlayStation 5 aj predaje hier sa postarali o rekordné zárobky Sony.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

03. Február 2021

Playstation 5 launch trailer

Už aj Sony uvoľnilo svoje finančné výsledky za posledný štvrťrok. Dozvedeli sme sa tak, koľko kusov PlayStation 5 sa predalo za posledný štvrťrok, ktorý začal v Októbri a skončil 31.12.2020. Do týchto predajov teda nie sú zarátané konzoly predané v roku 2021.

Sony oznámilo, že do konca roka 2020 sa predalo 4,5 milióna kusov PlayStation 5. K tomu predali ďalších 1,4 milióna kusov PlayStation 4 v rôznych verziách. PlayStation 5 sa momentálne predáva v strate, teda cena výroby hardvéru je vyššia, ako predajná cena, 499€. Pre porovnanie, PS4 predal 5,3 miliónov kusov od Novembra 2013, do Februára 2014.

Za štvrťrok Sony predalo 103,7 milióna hier na PlayStation 4 a PlayStation 5. 18.4 milióna hier z toho boli first-party tituly, teda plná suma z predaja patrí Sony. 53% z toho boli digitálne predaje. Slušne sa predávala hra Spider-Man Miles Morales, ktorá za mesiac a pol stihla predať 4,1 milióna kusov, ale stále sa predávala výrazne slabšie, ako prvý diel. Viac o predajoch Miles Morales sa dozviete v samostatnom článku.

PS Plus a predaje hier sa postarali o 40% nárast ziskov

Za zmienku stojí aj to, že hráči PlayStationu strávili na konzole o 30% viac času, ako za rovnaké obdobie pred rokom. 87% z majiteľov PlayStation 5 majú aktivované predplatné PlayStation Plus a predaje hier sa postarali o to, že Sony má rekordné zisky.

Herná divízia Sony zarobila za štvrťrok 883 miliárd Yenov (8,4 miliardy dolárov) čo je o 40% viac, ako za rovnaké obdobie v roku 2019. Operatívne príjmy boli na úrovni 767 miliónov dolárov, čo je nárast o 50%.

Sony zverejnilo aj upravenú predpoveď príjmov za celý fiškálny rok 2020. Predpokladá, že za celý fiškálny rok 2020 (končí v Marci 2021) zarobí 2630 miliárd Yenov, čo je 25 miliárd dolárov. Herná divízia je tou najväčšou, ktorú Sony má. Druhá najväčšia je divízia elektroniky, ktorá vo FY 2020 vygeneruje zisky 17 miliárd dolárov.

Playstation 5 launch trailer

Launch Playstation 5 bol najväčší v histórií Sony

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Sony v blízkej dobe vydá na PC viac hier, ako na PlayStation

Sony v blízkej dobe vydá na PC viac hier, ako na PlayStation

PC hráči sa môžu tešiť na novú hru skoro každý mesiac.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Toto sú PS Plus hry na Marec 2022 (Březen 2022)

Toto sú PS Plus hry na Marec 2022 (Březen 2022)

GTA Online a ďalšie štyri tituly.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Toto sú PS Plus hry na Január 2022 (Leden 2022)

Toto sú PS Plus hry na Január 2022 (Leden 2022)

Poznáme zoznam nových hier v PS Plus na Január (Leden) 2022.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Rumor: Sony chystá PS5 s odnímateľnou mechanikou!

Rumor: Sony chystá PS5 s odnímateľnou mechanikou!

Budeme si môcť mechaniku dokúpiť k PS5 Digital?