Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Sony oznámilo počet predaných kusov PS5 a rekordné príjmy

PlayStation 5 aj predaje hier sa postarali o rekordné zárobky Sony.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

03. Február 2021

Playstation 5 launch trailer

Už aj Sony uvoľnilo svoje finančné výsledky za posledný štvrťrok. Dozvedeli sme sa tak, koľko kusov PlayStation 5 sa predalo za posledný štvrťrok, ktorý začal v Októbri a skončil 31.12.2020. Do týchto predajov teda nie sú zarátané konzoly predané v roku 2021.

Sony oznámilo, že do konca roka 2020 sa predalo 4,5 milióna kusov PlayStation 5. K tomu predali ďalších 1,4 milióna kusov PlayStation 4 v rôznych verziách. PlayStation 5 sa momentálne predáva v strate, teda cena výroby hardvéru je vyššia, ako predajná cena, 499€. Pre porovnanie, PS4 predal 5,3 miliónov kusov od Novembra 2013, do Februára 2014.

Za štvrťrok Sony predalo 103,7 milióna hier na PlayStation 4 a PlayStation 5. 18.4 milióna hier z toho boli first-party tituly, teda plná suma z predaja patrí Sony. 53% z toho boli digitálne predaje. Slušne sa predávala hra Spider-Man Miles Morales, ktorá za mesiac a pol stihla predať 4,1 milióna kusov, ale stále sa predávala výrazne slabšie, ako prvý diel. Viac o predajoch Miles Morales sa dozviete v samostatnom článku.

PS Plus a predaje hier sa postarali o 40% nárast ziskov

Za zmienku stojí aj to, že hráči PlayStationu strávili na konzole o 30% viac času, ako za rovnaké obdobie pred rokom. 87% z majiteľov PlayStation 5 majú aktivované predplatné PlayStation Plus a predaje hier sa postarali o to, že Sony má rekordné zisky.

Herná divízia Sony zarobila za štvrťrok 883 miliárd Yenov (8,4 miliardy dolárov) čo je o 40% viac, ako za rovnaké obdobie v roku 2019. Operatívne príjmy boli na úrovni 767 miliónov dolárov, čo je nárast o 50%.

Sony zverejnilo aj upravenú predpoveď príjmov za celý fiškálny rok 2020. Predpokladá, že za celý fiškálny rok 2020 (končí v Marci 2021) zarobí 2630 miliárd Yenov, čo je 25 miliárd dolárov. Herná divízia je tou najväčšou, ktorú Sony má. Druhá najväčšia je divízia elektroniky, ktorá vo FY 2020 vygeneruje zisky 17 miliárd dolárov.

Playstation 5 launch trailer

Launch Playstation 5 bol najväčší v histórií Sony

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Toto sú PS Plus hry na Marec 2022 (Březen 2022)

Toto sú PS Plus hry na Marec 2022 (Březen 2022)

GTA Online a ďalšie štyri tituly.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Vedúci vývoja Days Gone:

Vedúci vývoja Days Gone: "Skóre na Metacritic je pre Sony všetkým"

John Garvin, vedúci vývoja Days Gone, hovorí o prioritách pre Sony.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Microsoft tvrdí, že Sony už roky blokuje príchod COD do Game Passu

Microsoft tvrdí, že Sony už roky blokuje príchod COD do Game Passu

Chce, aby hráči za hru platili plnú sumu a nič iné.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Vedúci vývoja Days Gone:

Vedúci vývoja Days Gone: "Nesťažujte sa, že hra nemá pokračovanie, ak ste si ju nekúpili za plnú cenu"

John Garvin, vedúci vývoja Days Gone, mal na adresu hráčov poriadne tvrdý odkaz.