Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Sony predstavuje Project Leonardo, PS5 ovládač pre hendikepovaných

PS5 ovládač s možnosťami úprav.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
PlayStation Project Leonardo Controller 1

Sony na svojej CES konferencii predstavilo nový ovládač pre konzolu PlayStation 5. Tento ovládač však nevyužijú zdraví hráči, ale tí hendikepovaní. Je totiž navrhnutý tak, aby sa hry a konzola dali ovládať extrémne jednoducho.

Vďaka tomu budú môcť hráči s postihnutím hrať všetky hry na PS5, ešte pohodlnejšie a dlhšie. Ovládač dovoľuje hráčom ovládať hry bez toho, aby ho museli držať v ruke. Dá sa ovládať aj jedným prstom.Sony ho vyvinulo v spolupráci s niekoľkými organizáciami, ktoré združujú hendikepovaných hráčov.

Balenie Project Leonardo obsahuje súpravu vymeniteľných komponentov vrátane rôznych krytov analógových pák a tlačidiel rôznych tvarov a veľkostí.

Hráči môžu tieto komponenty použiť na vytvorenie širokej škály rozložení ovládania. A vzdialenosť analógovej páčky od hernej podložky možno upraviť podľa preferencií hráča. Tieto komponenty umožňujú hráčom nájsť konfiguráciu, ktorá vyhovuje ich sile, rozsahu pohybu a konkrétnym fyzickým potrebám. K jednej konzole je možné pripojiť až dva ovládače Project Leonardo a jeden DualSense, vďaka čomu si hráči môžu vytvoriť vlastnú konfiguráciu podľa potrieb.

Dátum vydania ani cenu PS5 ovládača Project Leonardo zatiaľ nepoznáme. O pár týždňov do predaja príde ďalší PS5 ovládač, DualSense Edge.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry