PlayStation Studios Housemarque Returnal

Sony prevzalo Housemarque, autorov Returnal

29 júna, 2021 Lukáš Kanik

Nové štúdio rodiny PlayStation.

Obchodný model Sony je založený na tom, že najskôr si v štúdiu objedná nejaké hry a ak sú úspešné, tak to štúdio kúpi. Urobili tak v prípade Insomniac Games a dnes oznámili aj prevzatie Housemarque. Značkou, ktorá Sony presvedčila bol Returnal, kritikmi oceňovaná PlayStation 5 exkluzivita.

Housemarque existuje už 26 rokov, spolupráca so Sony začala titulom Super Stardust HD na PlayStation 3. Štúdio si spravilo meno aj hrami Resogun či Dead Nation. Pod taktovkou Sony majú zabezpečenú finančnú stabilitu a kreatívnu voľnosť.

Sony kúpilo aj Bluepoint Games, na oznámenie sa ešte čaká

Japonský Twitter PlayStation omylom oznámil aj to, že Sony kúpilo štúdio Bluepoint Games. To je autorom mnohých fantastických remakov starších hier, napríklad Shadow of the Colossus, či Demon’s Souls na PlayStation 5. Pre Sony má vo vývoji aj ďalšie exkluzívne remaky a tak je logické, že sa aj z Bluepointu stane oficiálne PlayStation štúdio.

PlayStation Studios Bluepoint

Oficiálne oznámenie tejto akvizície však zatiaľ neprišlo a tak si budeme musieť na tieto informácie ešte počkať. Každopádne, Sony týmto spôsobom dobieha Microsoft, ktoré za posledný rok kúpilo celú Bethesdu a všetky jej štúdiá.

Returnal – Recenzia

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.