Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Sony rozobralo PS VR2 headset aj nové Sense ovládače

Pozrite si, ako headset vyzerá vo vnútri.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

15. Február 2023

PlayStation VR2 teardown

Prví majitelia sa k PlayStation VR2 dostanú už 22.2.2023 a samozrejme niekto z nich rozoberie tento headset do poslednej skrutky, aby videl, ako funguje. Sony týchto kutilov predbehlo a vydalo dve videá, v ktorých kompletne rozobrali nie len PS VR2, ale aj nové VR ovládače Sense.

Samotná jednotka PS VR2 umožňuje bez nejakého zdĺhavého rozoberania vybrať gumený štít proti svetlu a vyčistiť ho. Na ďalšie rozobratie už budete potrebovať skrutkovač. Z laického pohľadu ide skutočne o podarený dizajn, headset dokonca obsahuje aj infračervené LED s kamerou na snímanie pozície oka. Zaujímavosťou je aj aktívne chladenie čipu, teda vnútri je malý vetráčik na zaručenie prúdenia vzduchu.

Všetko o novej virtuálnej realite PlayStation VR2 nájdete tu.

Titulný obrázok Youtube videa

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články