PS5-DualSense-colors

Sony vraj chystá PlayStation 5 Pro ovládač

16 júna, 2022 Lukáš Kanik

Drahší ovládač pre profesionálov?

Xbox minulú generáciu okrem tradičného Xbox One ovládača priniesol na trh aj drahšiu, no kvalitnejšiu verziu ovládača s názvom Xbox Elite Controller. Tento robustnejší ovládač ponúkol užívateľom možnosť si vymeniť niektoré časti a vzadu obsahoval ďalšie tlačidlá.

Niečo podobné podľa insidera Toma Hendersona chystá aj Sony. Firma vraj plánuje spustiť do predaja PlayStation 5 Pro ovládač DualSense. Jeho vývoj prebieha pod označením „Hunt.“

Rovnako ako Xbox Elite Controller, tak aj PlayStation 5 Pro DualSense má obsahovať vymeniteľné analógové páčky, stopky pre zadné trigery ale aj prídavné zadné tlačidlá, takzvané pádla. Tie sú veľmi obľúbené u výrobcov ovládačov ako SCUF Gaming a NACON.

Tento PS5 Pro Controller má tiež obsahovať možnosť úplne vybrať analógovú páčku. To má užívateľom zjednodušiť výmenu v prípade, že páčka začne driftovať. Vymeniteľné by tiež mali byť pogumované gripy po stranách ovládača.

PS5 Pro ovládač možno uvidíme o pár týždňov

Kedy ovládač uvidíme? Podľa Hendersona to môže byť už v najbližších týždňoch. Sony na koniec mesiaca plánuje ukázať niekoľko nových hardvérových noviniek.

Sony oznámilo dve nové farby PS5 ovládača DualSense

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.