Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Speedrunner už prešiel Zelda: Tears of the Kingdom za 94 minút

Takže nie 80 hodín, ako tvrdia recenzie

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Zelda Tears of the Kingdom Banner

The Legends of Zelda: Tears of the Kingdom vychádza práve dnes na Nintendo Switch a milióny fanúšikov sa dnes ponoria do rozsiahleho sveta. Dohratie príbehu podľa recenzií trvá okolo 80 hodín herného času. Avšak niekomu sa už dnes, v prvý deň podarilo hru prejsť za menej ako dve hodiny.

Speedrunner gymnast86 hru Zelda: Tears of the Kingdom dohral za neuveriteľných 94 minút. Využil pri tom množstvo herných trikov, ktoré sú možné v Tears of the Kingdom. Naopak, niektoré triky z Breath of the Wild boli v tejto hre opravené vývojármi. Ide najmä o rôzne glitche, ktoré speedrunneri využívali.

Tears of the Kingdom obsahuje herné mechaniky, vďaka ktorým vedia hráči spájať zbrane a objekty. Vďaka tomu si môžu vytvoriť rôzne nástroje, ktoré im pomôžu v speedrunoch.

Aktuálny rekord pre The Legend of Zelda: Breath of the Wild je menej ako 24 minút.

Upozorňujeme, že speedrun Tears of the Kingdom obsahuje masívne spoilery, takže si ho pozrite len v prípade, že určite nebudete Zeldu hrať. Nasledujúcich pár dní bude tento rekord určite mnoho krát prekonaný.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články