Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Spencer uznáva, že minulý rok bol na Xbox exkluzivity slabý

Tento rok sa to má rapídne zmeniť.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

28. Január 2023

Xbox Exklusive Games 2023

Xbox síce minulý rok lákal na Game Pass, zlacnel svoje konzoly pred Vianocami a mesačne má viac užívateľov ako PlayStation, vyšlo pomerne málo exkluzivít. Nie že by ich na strane Sony vyšlo viac, ale na PS5 vyšli skutočné klenoty. 

Naopak, rok 2022 bol pre Xbox extrémne slabý. Vyšli len menšie hry ako As Dusk Falls, re-release Age of Empires, Pentiment, finálna verzia Grounded a DLC do Forzy. Nič viac. 

Xbox Game Pass Wallpaper

Chystá Microsoft ešte lacnejší Game Pass, s reklamami?

Phil Spencer, šéf Xboxu v rozhovore pre IGN uznal, že ich záväzok priniesť viac hier sa im nepodarilo naplniť. "Naším záväzkom voči fanúšikom je, že musíme neustále vydávať skvelé hry, ktoré si ľudia môžu zahrať na našej platforme, a to sme v roku 2022 bezpochyby neurobili dostatočne," povedal Spencer. "A v zásade je to na mne. Ja som šéfom tohto biznisu."

"Záväzok, ktorý máme voči našim zákazníkom, aby sme pokračovali v poskytovaní skvelých hier, beriem vážne, tímy ho berú vážne a rok 2022 bol v hrách príliš slabý," dodal Spencer. 

Aby upokojili názory, že Xbox nevydáva hry, rozhodli sa dropnúť novú hru Hi-Fi Rush okamžite, ako bola hotová. Vydali ju počas Developer Direct a medzi hráčmi zožala obrovský úspech

Hi-Fi Rush Game Wallpaper

Tango Gameworks nečakane vydalo novú hru Hi-Fi Rush!

Ešte tento mesiac Xbox vydáva re-release hry Age of Empires 2: Definitive Edition na konzoly a štúdio Rare vytvorilo aj remaster hry GoldenEye 007. 

Už v Apríli má vyjsť nový Minecraft Legends, o dva týždne neskôr vyjde Redfall, nová FPS hra od Arkane. Prvý polrok by mala vyjsť aj stratégia Ara: History Untold, ktorú Xbox Game Studios vydáva.

V lete by mala vyjsť nová Forza Motorsport, ktorú sme videli tiež na Developer Direct. V Júni má vyjsť veľká expanzia do The Elder Scrolls Online, aj keď táto hra je dostupná aj na PlayStation, takže nejde o exkluzivitu. Age of Empires IV vyjde tento rok na konzoly Xbox a tento rok príde aj dlho očakávaný Starfield od tvorcov Fallout a Skyrim. Xbox tento rok dostane aj S.T.A.L.K.E.R. 2, ktorý si zahráme len na PC a Xboxe či ďalšie exkluzivity tretích strán.

Xbox má okrem týchto titulov ešte ďalších 14 AAA hier vo vývoji. Dátumy vydania zatiaľ nepoznáme a nevieme, či niektorá stihne vydanie v roku 2023.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Developer_Direct od Xbox a Bethesda živě v češtině

Developer_Direct od Xbox a Bethesda živě v češtině

Již 25.1.2023.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Aplikácia Xbox dorazí do Samsung TV už 30.6.2022

Aplikácia Xbox dorazí do Samsung TV už 30.6.2022

Do všetkých Samsung televízorov z roku 2022.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Xbox reagoval na zdražovanie PlayStationu

Xbox reagoval na zdražovanie PlayStationu

Ako sa zmenia ceny konzol Xbox?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Xbox je nástrojom woke propagandy, pretože chce šetriť elektrickú energiu

Xbox je nástrojom woke propagandy, pretože chce šetriť elektrickú energiu

Republikáni v USA najnovšie z politického boja nevynechali ani konzolu Xbox.