Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Sony PlayStation Plus Premium Cloud Streaming

Spoločnosť Sony ohlásila cloud streaming hranie pre PlayStation 5

Cloudové hranie hier bude k dispozícií pre PlayStation Plus Premium predplatiteľov.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Spoločnosť Sony dnes na svojom PlayStation Blogu oznámila, že už tento mesiac spustí cloud streaming hranie pre všetkých PlayStation Plus Premium predplatiteľov. Služba bude zo začiatku dostupná len na PlayStation 5 konzolách.

Cloudové hranie budú spúšťať postupne v jednotlivých regiónoch po celom svete. V Európe je spustenie naplánované na 23. Októbra. Služba by hneď na spustenie mala byť dostupná aj u nás na Slovensku.

PlayStation 5 Slim cena

Sony ohlásilo novú, menšiu PlayStation 5 s odnímateľnou blu-ray mechanikou

Podľa slov Sony budú mať hráči prístup k stovkám PS5 titulov rovno pri spustení. V ponuke tak budú top hry z PlayStation Plus herného katalógu, tak isto aj rôzne Game Trials, ktoré si už teraz môžu predplatitelia PlayStation Plus Premium sťahovať. Rovnako tak v ponuke budú aj ďalšie, dodatočné PS5 tituly, ktoré vlastnia majitelia PlayStation Plus Premium predplatného.

Čo sa týka možností cloud streaming hrania, vyzerá to tak, že služba bude bez akýchkoľvek obmedzení. Riešenie od Sony bude ponúkať aj tieto fičúry:

  • DLC obsah a in-game nákupy - Pre streamované hry si budete môcť dokúpiť dodatočný obsah tak, ako ste na to zvyknutý pri bežných hrách
  • Vysoké rozlíšenie - Služba ponúkne 720p, 1080p, 1440p a 4K rozlíšenie, s podporou 60FPS a SDR/HDR výstupu
  • Vylepšené audio - Služba ponúkne podporu pre 5.1 či 7.1 zvuk, ako aj pre Tempest 3D audio technológiu
  • Screenshoty a video - Počas hrania si budete môcť už klasicky robiť screenshoty. Tak isto sa budú zaznamenávať posledné 3 minúty vášho hrania. Screenshoty aj video sa vám automaticky stiahnu do Media Gallery ako na PS5, tak aj do PS aplikácie na vašom mobile
Titulný obrázok Youtube videa s názvom PlayStation Plus Premium - Introducing PS5 Cloud Streaming

PlayStation Plus Premium - Introducing PS5 Cloud Streaming

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený