Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

SPRÁVA DŇA: Embracer Group kupuje Crystal Dynamics, Eidos Montreal a Square Enix Montreal

Bude im patriť viac ako 50 hier.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Marvels-Guardians-of-the-Galaxy

Švédska holdingová spoločnosť Embracer Group (ktorá vlastní THQ Nordic, Gearbox) oznámila nákup ďalších štúdií. Znovu ide o obrovské štúdiá, ktoré stoja za najznámejšími značkami v hernom priemysle.

Embracer kupuje západné štúdiá Square Enix a teda Eidos Montreal, Crystal Dynamics aj Square Enix Montreal. Tento obchod ich bude stáť len 300 miliónov dolárov, čo je prakticky zadarmo.

Embracer tak získava viac ako 50 hier a značiek ako Tomb Raider, Deus Ex, Thief, Legacy of Kain a ďalšie. V troch štúdiách získava viac ako 1100 zamestnancov, ktorí pracujú v ôsmych mestách po celom svete.

Bývalý majiteľ Square Enix sa chcel pravdepodobne štúdií zbaviť po neuspokojivých predajoch hier Marvel's Avengers a Marvel's Guardians of the Galaxy. Štúdio Crystal Dynamics momentálne pracuje na novej hre Tomb Raider na Unreal Engine 5.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články