Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Starfield dnes dostáva obrovský update, na ktorý hráči čakali mesiace

Mení niektoré herné prvky.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Starfield cestina PC 2

Bethesda dnes na všetky platformy prináša najväčší update od vydania Starfield. Prináša prvky, na ktoré hráči čakali celé mesiace, najmä konzolisti. Práve Xbox hráči dostávajú dnes možnosť užiť si Starfield v 60fps na konzolách Xbox Series X. 

To ale nie je všetko, všetci hráči Starfield sa môžu tešiť aj na kompletne prekopané in-game mapy sveta, úplne nové možnosti dekorácie lode, nastavenia v hre, novú kameru a ďalšie skvelé vychytávky. My sme vám niektoré z nich priblížili už v článku, kde sme si rozobrali tie najdôležitejšie vylepšenia. 

Ak sa chete dozvedieť viac o týchto novinkách, pozrite si video, alebo si prečítajte oficiálne informácie od Xboxu hneď pod videom. 

Titulný obrázok Youtube videa

Aktualizované povrchové mapy

Povrchové mapy sú vylepšené a nahrádzajú bodky na povrchu terénnymi značkami. Tieto značky spolu s vizuálnymi zaujímavými bodmi na mape výrazne zjednodušujú navigáciu a hľadanie lokácií.

Nové značky boli navyše pridané aj do veľkých miest, kde ukazujú umiestnenie obchodníkov, a každá z týchto značiek funguje ako bod na rýchle cestovanie. Hráči sa môžu na tieto miesta okamžite presunúť zo svojho skenera alebo z povrchovej mapy.

Titulný obrázok Youtube videa

Nové herné možnosti

Nová aktualizácia taktiež hráčom poskytuje väčšiu slobodu a flexibilitu pri úprave herného zážitku. Hráči si teraz môžu upraviť kredity u obchodníkov a nosnú kapacitu alebo získať prístup k lodnému nákladu odkiaľkoľvek vďaka inventáru. Hráči, ktorí si chcú vyladiť obtiažnosť, môžu použiť nové funkcie hry na prežitie, ako je napríklad úprava efektov jedla a nástrah prostredia, a taktiež nové nastavenie boja, aby boli napríklad vesmírne súboje náročnejšie a prestrelky jednoduchšie.

A nakoniec je tu nová extrémna obtiažnosť, ktorá je ešte ťažšia ako veľmi vysoká. Pomocou tohto nastavenia sa hráči môžu zamerať na herný štýl, ktorý ich najviac baví.

Nové nástroje na úpravu interiéru lodí

V hre Starfield je loď pre hráčov domovom. Májová aktualizácia rozširuje dostupné možnosti úpravy interiéru lodí. Tiež sú tu nové a úplne prázdne moduly, ktoré si hráči môžu vyzdobiť od nuly a naďalej tak upraviť rozvrhnutie lode vďaka ďalším dostupným otvorom pre dvere.

Titulný obrázok Youtube videa

Nastavenie zobrazenia pre Xbox Series X

Hráči na Xbox Series X si teraz môžu vybrať, či dajú prednosť grafickej kvalite alebo výkonu.

Pre obe možnosti dôrazne odporúčame displej s variabilnou obnovovacou frekvenciou (VRR) minimálne 120 Hz.

  • Cieľový počet snímok: Hráči si teraz môžu vybrať počet snímok **30, 40, 60 alebo bez limitu** na displejoch s VRR. Hráči bez displeja s VRR s aspoň 120 Hz si stále budú môcť vybrať 30 či 60. Pri hraní na 60 snímkach a displeji bez VRR môže občas dochádzať k trhaniu obrazovky.
  • Priorita: Hráči si teraz môžu vybrať medzi grafikou a výkonom a pokúsiť sa udržať cieľový počet snímok. Režim výkonu odporúčame, ak zvolíte cieľový počet minimálne na 60 snímok. Priorita grafiky udrží najvyššie rozlíšenie a zároveň zachová kompletné detaily pri špeciálnych efektoch, nasvietení a davoch. Priorita výkonu zníži interné rozlíšenie a detaily pri špeciálnych efektoch, nasvietení a davoch. Oba režimy môžu upravovať interné rozlíšenie aj dynamicky v prípade náročnejších scén či akcií.
  • VSync: Hráči teraz môžu vypnúť či zapnúť VSync. Ak túto funkciu vypnete, herné snímky sa oddelia od obnovovacej frekvencie monitora, čo môže mať za následok trhanie obrazu. Zapnutie synchronizuje počet snímok s obnovovacou frekvenciou monitora, aby sa predišlo trhaniu obrazu, ale zároveň sa tým počet snímok obmedzí.

Reštart vlastností pri novej hre plus

Hry od Bethesda Game Studios si veľmi zakladajú na znovuhrateľnosti av hre Starfield sa vesmír vďaka novej hre plus rozširuje ešte viac. Keď teraz hráči vstúpia na Unity, budú mať možnosť zmeniť svoj vzhľad i vlastnosti. Vďaka tomu budú mať hráči príležitosť naďalej vizuálne ladiť svoje postavy a experimentovať s rôznymi hernými štýlmi po každom prechode.

Funkčné vylepšenie

Okrem veľkých funkcií táto májová aktualizácia prináša aj rad funkčných vylepšení, ako je možnosť vypnúť dialógovú kameru, aby hráči mohli sledovať scény z vlastnej vybranej perspektívy. V ponukách Container a Barter sú navyše nové záložky, ktoré vám pomôžu vyznať sa v ponukách počas rýchleho listovania.

Titulný obrázok Youtube videa

Výhľad do budúcnosti

Na obzore sa rysujú významné funkcie vrátane pozemného vozidla pre rýchlejší planetárny prieskum, oficiálnu podporu módov pre Starfield a obrovské rozšírenie Shattered Space. 

Starfield Wallpaper

Hráči v Starfield trávia prekvapivo veľa času, milión hráčov pribudol za dva týždne

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry