Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Starfield na Xboxe bude zamknutý na 30fps

Smutná správa pre hráčov na konzolách Xbox.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Starfield Screenshot 3_093830

Todd Howard spolu so svojim tímom do hĺbky predstavil Starfield, ich najväčšiu hru doteraz. Všetko vyzerá parádne, od scenérií, cez grafiku až po RPG prvky a gunplay. Je tu však niečo, čo sme sa v Starfield Direct nedozvedeli.

Howard neskôr v rozhovore pre IGN oznámil zásadnú vec. Starfield bude totiž bežať len v zamknutých 30fps na oboch konzolách, na Xbox Series S aj Xbox Series X. Najvýkonnejšia konzola tak nedostane dva výkonové režimy, ako to býva zvykom.

Na konzole Xbox Series X bude Starfield zobrazený v natívnom 4K rozlíšení. Slabšia konzola Series S bude mať rozlíšenie len 1440p.

Starfield trailer

Starfield dostal nový epický trailer

"Myslím, že vzhľadom na naše predchádzajúce hry nebude prekvapením, ktorou cestou pôjdeme...Uzamkneme ho na 30, pretože chceme vernosť, chceme všetky tieto veci. Nechceme nič z toho obetovať. Našťastie v tomto prípade to funguje skvele. Často hra beží oveľa vyššie. Niekedy je to až 60fps. Ale na konzolách to blokujeme, pretože máme radšej konzistenciu."

Musím povedať, že to prekvapením je. Mnoho open-world hier dokáže na konzolách bežať v 60fps, hoci pri nižšom, alebo dynamickom rozlíšení. Navyše pri tom, ako vyzeral Redfall, sa čudujeme, že sú tie hry zamknuté len na 30fps. Je to v podstate hra na istotu, pretože ak by bol framerate odomknutý, pravdepodobne by boli prepady zo 60fps na 40 - 30fps dosť kritizované.

Ďalším faktorom je samozrejme engine. Ten od Bethesdy je legendárny v počte bugov a v rôznych technických nedostatkoch. Hoci určite nie je ľahké tento engine optimalizovať na konzoly, hráči si rozhodne zaslúžia možnosť si vybrať medzi 4K a 30fps a nižšou kvalitou zobrazenia pri 60fps.

Starfield Limited Edition Xbox wireless controller headset

Do predaja prichádza Starfield limitovaná edícia ovládača a slúchadiel Xbox

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry