Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Stellar Blade bol po vydaní cenzúrovaný, ľudia žiadajú vrátenie peňazí

Sony dotlačilo vývojárov k cenzúre.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Stellar Blade Cenzura

Stellar Blade je vonku a mnohí hráči si túto novinku na PS5 práve teraz vychutnávajú. Zdalo sa, že okolo tejto hry po vydaní nebude žiadna kontroverzia, ale predsa len sa objavila kritika. Kritika hráčov, ktorí vývojárov Shift Up obviňujú z klamlivej reklamy. 

Štúdio totiž hneď po vydaní nasadilo do hry Stellar Blade patch, ktorým cenzúrujú niektoré časti hry. Viditeľnou cenzúrou prešli outfity ale i striekanie krvi. Zmeny boli nasadené až v patchi 1.0.0.2, takže na diskovej verzii hry bez aktualizácie sa nachádza ešte hra bez tejto cenzúry. 

Hráči si všimli, že vývojári na poslednú chvíľu zmenili outfity, ktoré teraz menej odhaľujú poprsie hlavnej postavy EVE, ale aj jej boky, či stehná. V mnohých outfitoch bol zakrytý dekolt a prsia už nie je vidieť vôbec. Iný outfit napríklad dostal čierne silonky, kde predtým boli nohy bez oblečenia len s krátkou sukňou v predu. Čo sa týka krvi, tak v pôvodnej verzii krv nepriateľov striekala aj na telo EVE, zatiaľ čo po aktualizácii krv na tele EVE nenájdeme. 

Podľa informácií a starších z rozhovorov s vývojármi, k týmto zmenám ich dotlačil vydavateľ - Sony. 

Naopak, Sony v minulosti povolilo na svojej platforme hry ako Baldur's Gate 3, kde sú úplná nahota a sexuálne scény povolené. Tam však vydavateľom bol sám Larian. BG3 má vekové ESRB hodnotenie M (17+) teda rovnako, ako Stellar Blade. 

Vznikla petícia, niektorí žiadajú o vrátenie peňazí

Za posledný deň vznikla petícia od ľudí, ktorí chcú hrať pôvodnú verziu Stellar Blade bez cenzúry. Petíciu podpísalo viac ako 31-tisíc ľudí a žiadajú, aby Shift Up vydal pôvodnú verziu hry tak, ako ju zamýšľal a nie verziu, ktorá bola vydaná pod nátlakom Sony. K petícii vznikol aj hashtag #FreeStellarBlade.

Rovnako niektorí hráči potvrdili, že Sony za Stellar Blade vracia peniaze všatkým, ktorí si o vrátenie peňazí požiadajú a ako dôvod uvedú "Falošný marketing." Hra bola totiž prezentovaná trailermi aj demom v inej podobe, v akej si ju môžete zahrať po vydaní. 

Stellar Blade characters

Dnes vychádza Stellar Blade, sledujte launch trailer

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry