Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Svätý Martin je nové slovenské GTA na Unreal Engine 5 a odohráva sa v Martine

Vyzerá lepšie ako konkurencia.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

09. November 2022

Svätý Martin PC hra Unreal Engine 5

Po Bratislavskej open-world hre s názvom Vivat Slovakia, sa na slovenskej hernej scéne chystá ďalšia hra v štýle GTA. Tento krát sa bude odohrávať v srdci Slovenska, v meste Martin. Stojí za ňou Tomáš Králik, ktorý si týmto chce splniť sen - vytvoriť hru, ktorá sa bude odohrávať v známom meste z reálneho života.

V open-world hre Svätý Martin bude mesto Martin spracované do posledného detailu. Už v prvom traileri môžu obyvatelia Martina spoznať známe ulice, námestia a pamiatky, ba dokonca aj obchody či fitnes centrá.

Titulný obrázok Youtube videa

Tomáš Králik, alias Blind Rabbit, začal na hre pracovať už pred troma rokmi na Unreal Engine 4. Dnes hra beží na Unreal Engine 5 a vďaka tomu vyzerá o dosť lepšie, ako konkurenčný Vivat Slovakia.

Do dokončenia novej slovenskej hry v štýle GTA však ostáva ešte dlhá cesta. Nižšie si pozrite aj screenshoty a ak chcete Králika podporiť pri vývoji, rozhodne zamierte na jeho Patreon!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články