Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Takto to vyzerá, keď hru pred vydaním prezentuje amatér

Nové gameplay video z Redfall.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Redfall gameplay video

Redfall patrí medzi najväčšie Xbox exkluzivity tohto roka. Vďaka tomu, že za hrou stojí štúdio Arkane (Dishonored, Prey, Deathloop) sa pravdepodobne môžeme tešiť na zaujímavý herný svet, príbeh ale aj gameplay. 

No práve gameplay ukážky krátko pred vydaním nevyzerajú moc pôsobivo. To preto, že ich väčšinou hrajú nejakí amatéri, ktorí s hrami nemajú moc skúseností. Presne tak vyzerá nové gameplay video z Redfall, v ktorom IGN prezentuje súboj s bossom Rookom. 

Týpek, čo Redfall pre video hral, veľmi kostrbato ovláda gamepad, od bossa neustále odbieha, začne strieľať do nepriateľov a tesne pred zabitím ho nechá nažive, v strede súboja s bossom lockpickuje dvere. Chaotické pobehovania okolo rozhodne neprispieva k dobrej prezentácii hry. 

Redfall vyjde už 2.5.2023 na PC, Xbox Series X, Xbox Series S a hneď na vydanie príde do Game Passu. 

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články