Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Ťažko povedať, čo si máme myslieť o týchto 10 minútach z hrania hry Svätý Martin

Slovenská indie hra vyzerá naozaj... indie.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

23. November 2022

Svaty Martin slovenska GTA hra Screenshot 4

U nás v redakcií máme radi malé, lokálne hry. Aj preto ste sa u nás dočítali o hrách ako Vivat Slovakia či Vranygrai. No na Slovensku vzniká aj ďalšia hra - Svätý Martin.

Svätý Martin PC hra Unreal Engine 5

Svätý Martin je nové slovenské GTA na Unreal Engine 5 a odohráva sa v Martine

Po dvoch týždňoch od prvého traileru tu máme aj súvislejší gameplay. A hoci nechcem byť k autorovi hry veľmi tvrdí, po zhladnutí gameplayu treba uznať, že ho čaká ešte poriadna kopa roboty. Na druhej strane, oceňujem, že sa snaží o čo najvernejšiu kópiu mesta Martin. 

Otázne však je, čo bude chcieť autor tejto hry ponúknuť hráčom. Totižto, jazdiť po meste, občas vyliezť na budovu a odtiaľ strielať po ľuďoch hráčov dlho baviť nebude. Každopádne, za snahu a nasadenie určite klobúk dole.

PRO TIP: Lajkni našu FB stránku, dáme ti vedieť, kedy vyjde hra Svätý Martin

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Svätý Martin - Gameplay 10min

Svätý Martin - Gameplay 10min

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (2)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články