Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

The Callisto Protocol v Japonsku nevyjde, autori ju nechcú cenzúrovať

Hra neprešla certifikáciou pre násilie.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

28. Október 2022

The-Callisto-Protocol-Screenshot-2

Hororová akčná hra The Callisto Protocol nebola v Japonsku schválená japonskou ratingovou agentúrou Computer Entertainment Rating Organization (CERO).

Oficiálne konto The Callisto Protocol na Twitteri zdieľalo správu v japončine, ktorá znie zhruba takto:

"Japonská verzia hry The Callisto Protocol bola zrušená. V súčasnosti sme sa rozhodli, že nebudeme schopní prejsť hodnotením CERO, a ak zmeníme obsah, nebudeme schopní poskytnúť zážitok, ktorý hráči očakávajú. Ocenil by som, keby to všetci v Japonsku pochopili."

V podstate sa CERO rozhodlo že niektoré prvky The Callisto Protocol je potrebné zmeniť, aby hra prešla schválením na vydanie. Namiesto cenzúrovania tohto obsahu sa vydavateľ rozhodol úplne zrušiť japonské vydanie.

Titulný obrázok Youtube videa

Ľuďom v Japonsku, ktorí si hru predobjednali, budú vrátené peniaze. Samozrejme tí, ktorí sú dostatočne odhodlaní si hru zahrať, si pravdepodobne kópiu zoženú z neoficiálnych zdrojov alebo zo zahraničia.

Správa o tom, že hra bola v Japonsku zrušená kvôli cenzúre asi znamená, že je poriadne hrôzostrašná a brutálna, čo by malo milovníkov hororov rozhodne potešiť.

The Callisto Protocol vyjde 2.12.2022 na PC, konzoly Xbox aj PlayStation.

The Callisto Protocol Trailer

The Callisto Protocol ukázal jednu známu herečku

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články