Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

The Day Before dostal sľubovaný 10-minútový gameplay

Je toto druhá najočakávanejšia hra roka?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

02. Február 2023

The Day Before Gameplay Trailer

Štúdio Fntastic na Január sľubovalo vydanie nového gameplay traileru, ktorý nám mal predstaviť, o čom survival hra The Day Before vlastne bude. Namiesto toho sme sa dočkali zmazania hry zo Steamu a odkladu o ďalších 9 mesiacov. 

Vývojári však napokon toto 10-minútové gameplay video zverejnili, dnes. Konečne tak po dlhšom čase môžeme vidieť priamy gameplay z The Day Before, vrátane craftingu, hlbokých možností úpravy zbraní aj systém inventára. Niektoré herné mechaniky, ako napríklad lootovanie, sú bez nejakých pokročilejších animácií. 

V hre sa tiež mení denná doba a vo videu môžete vidieť predmestie cez deň, ale aj v noci. Väčšinu z videa však tvorí len chôdza v rôznych prostrediach. Oproti starším videám tak môžeme vidieť asi len nové prostredia a úpravu zbraní. 

The Day Before vyjde v Novembri na PC, Xbox aj PlayStation. Steam stránka hry dodnes nebola spustená. 

Aktualizácia 13.2.2023: Najnovšie gameplay video z hry The Day Before bolo zo služby YouTube odstránené po tom, čo si na názov niekto uplatnil práva a copyright. Vývojárom z YouTube zmizlo niekoľko ďalších videí z hry. Video si však môžete pozrieť z YouTube kanálov, na ktoré copyright nebol uplatnený. Takže je otázne, či ho vývojári nezmazali sami. 

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články