Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

THQ Nordic potvrdilo začatie vývoja Gothic Remaku

Spätná väzba od hráčov rozhodla o tom, že sa dočkáme remake prvého Gothica.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
gothic-remake

Ešte koncom minulého roka THQ Nordic bez akéhokoľvek oznámenia vydalo na Steame hrateľný teaser pre remake dnes už legendárnej hry, Gothic.

Chceli tak od hráčov zistiť, či by bol dnes o podobnú hru vlastne záujem. A ak áno, čo v nej chcú mať a čo nie. Dotazník im vyplnilo celkovo až 43 111 hráčov! Čo všetko sa im podarilo od nich zistiť, nájdete v detailnom PDF-ku, ktoré THQ Nordic sprístupnilo.

Každopádne, remake by ste nemali očakávať tak skoro. THQ Nordic musí najprv založiť štúdio v Barcelone, ktoré bude na hre pracovať. Do vydania tak zrejme ostáva pár rokov a preto je vydanie naplánované na PC a next-gen konzoly.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený