Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

THQ otvorilo v Bratislave nové herné štúdio

Prvé Áčkové herné štúdio na Slovensku?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

11. Február 2020

Nine-Rocks-Studio

Na Slovensku trpíme nedostatkom herných vývojárov a rovnako tak nedostatkom štúdií, v ktorých by sa mohli zamestnať. Na celom Slovensku pracuje na hrách menej ľudí, ako v jednom štúdiu Ubisoft (viac info v tomto článku). Väčšina z nich pracuje na mobilných hrách a len zlomok pracuje na väčších hrách, napríklad detašované Bratislavské štúdio Bohemia Interactive.

THQ Nordic ale otvára prvé väčšie Slovenské štúdio, ktoré bude pracovať na Áčkovej hre. Jeho názov je Nine Rocks Games a vzniklo v Bratislave. Pracovať budú na strieľačke/survival hre, THQ ale viac detailov neposkytlo. Štúdio patrí priamo THQ, rovnako ako napríklad české Warhorse.

Medzi prvými zamestnancami nájdeme vývojárov z Bohemie, ktorí už pracovali na DayZ a Soldier of Fortune 3, Conan, Chaser a iných starších hrách pod štúdiom Cauldron (Bohemia).

Riaditeľom sa stal Dávid Ďurčák. Bol riaditeľom spomínaného štúdia Cauldron až do roku 2014, založil malé mobilné herné štúdio Top3Line a v Bohemii pracoval ako projektový manažér.

Samozrejme im želáme veľa šťastia a úspechov!

Marvels-Guardians-of-the-Galaxy

SPRÁVA DŇA: Embracer Group kupuje Crystal Dynamics, Eidos Montreal a Square Enix Montreal

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený