Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

THQ otvorilo v Bratislave nové herné štúdio

Prvé Áčkové herné štúdio na Slovensku?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

11. Február 2020

Nine-Rocks-Studio

Na Slovensku trpíme nedostatkom herných vývojárov a rovnako tak nedostatkom štúdií, v ktorých by sa mohli zamestnať. Na celom Slovensku pracuje na hrách menej ľudí, ako v jednom štúdiu Ubisoft (viac info v tomto článku). Väčšina z nich pracuje na mobilných hrách a len zlomok pracuje na väčších hrách, napríklad detašované Bratislavské štúdio Bohemia Interactive.

THQ Nordic ale otvára prvé väčšie Slovenské štúdio, ktoré bude pracovať na Áčkovej hre. Jeho názov je Nine Rocks Games a vzniklo v Bratislave. Pracovať budú na strieľačke/survival hre, THQ ale viac detailov neposkytlo. Štúdio patrí priamo THQ, rovnako ako napríklad české Warhorse.

Medzi prvými zamestnancami nájdeme vývojárov z Bohemie, ktorí už pracovali na DayZ a Soldier of Fortune 3, Conan, Chaser a iných starších hrách pod štúdiom Cauldron (Bohemia).

Riaditeľom sa stal Dávid Ďurčák. Bol riaditeľom spomínaného štúdia Cauldron až do roku 2014, založil malé mobilné herné štúdio Top3Line a v Bohemii pracoval ako projektový manažér.

Samozrejme im želáme veľa šťastia a úspechov!

Marvels-Guardians-of-the-Galaxy

SPRÁVA DŇA: Embracer Group kupuje Crystal Dynamics, Eidos Montreal a Square Enix Montreal

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený