Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Total War Pharaoh Wallpaper

Total War: PHARAOH oznámený! Vyjde tento rok

Séria Total War sa presúva do Egypta.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Spoločnosti SEGA a Creative Assembly Limited dnes odhaľujú hru Total War: PHARAOH, ďalší diel oceňovanej strategickej série, ktorý vyjde už v Októbri 2023. Total War: PHARAOH hráča vtiahne do búrlivých udalostí obdobie egyptskej Novej ríše, kde budú rozhodovať o osude troch veľkých kultúr, ktoré bojujú o prežitie uprostred kataklyzmatického kolapsu doby bronzovej.

Presný dátum vydania Total War: PHARAOH zatiaľ nebol stanovený, nižšie si však môžete pozrieť prvý trailer a oficiálny popis hry z tlačovej správy. Predobjednávky boli spustené už dnes a hra vyjde na Steame a Epic Games Store. Po vydaní sa môžu hráči tešiť na tri DLC s frakciami a jedno DLC s príbehovou kampaňou. 

Skvelou správou je, že Total War: PHARAOH bude mať češtinu - oficiálne české titulky hneď na vydanie!

Titulný obrázok Youtube videa

BUDUJTE SVOJU DYNASTIU

Faraón je mŕtvy a ľud Egypta, Kanaánu a Chetitskej ríše volá po novom vodcovi. Mnohí túžia po moci na tróne, ale cesta k tomu, aby sa stali faraónmi, je nebezpečná. Ako vodca týchto veľkých národov musíte prekonať spoločenský kolaps, čeliť prírodným katastrofám a bojovať za ochranu svojho ľudu pred nájazdníkmi z ďalekých krajín.

Na výber máte z ôsmich vodcov frakcií z troch bohatých kultúrnych centier, vžite sa do ich jedinečných herných štýlov a prevezmite velenie nad smrtiacimi a rozmanitými zoznamami jednotiek. Či už okúzľujete dvor ako bezkonkurenčný diplomat, vrháte sa do boja ako neochvejný veliteľ alebo spôsobujete chaos ako neohrozený vojvodca, staňte sa vodcom, ktorého si história zapamätá. 

ODHAĽTE STAROVEKÝ EGYPT

Na svojej ceste za faraónom odhaľte nádherne sviežu a živú rekonštrukciu starovekého Egypta na vrchole jeho moci. Toto veľkolepé vizuálne stvárnenie oživuje krásu i brutalitu najbúrlivejšej éry Egypta - od úrodných brehov Nílu cez vetrom ošľahané vyprahnuté púšte Sinajského polostrova až po horské masívy starovekej Anatólie.

ZAŽIJTE EPICKÉ DYNAMICKÉ BITVY

Nepriateľské armády nie sú jedinou výzvou, ktorú treba na bojovom poli prekonať. Veďte svojich vojakov cez náhle a dramatické zmeny počasia, ako sú búrky a piesočné búrky, a buďte svedkami zvratu bitky, ktorá priamo ovplyvňuje okolitý terén. Dávajte si pozor aj na hrozbu požiaru, pretože bitky môžu zachvátiť plamene, ktoré zasiahnu a rozšíria sa po bojisku, vypália lesy a poškodia základy nepriateľských osád.

PRISPÔSOBTE SI KAMPAŇ A HRAJTE PODĽA SVOJHO

Vďaka úplne novej funkcii prispôsobenia kampane nebudú žiadne dve kampane rovnaké. Určíte si ako budete hrať vďaka rozšírenej škále možností prispôsobenia kampane, ako sú náhodné štartové pozície pre všetky frakcie, detailné nastavenie zdrojov, možnosť pohrať sa s prírodnými katastrofami a mnoho ďalšieho. Vďaka neprebernému množstvu možností môžete proti sebe postaviť presilu, aby ste získali ďalšiu výzvu, alebo sa stať neprekonateľnou silou a preklestiť si cestu k víťazstvu.

Hru Total War: PHARAOH si môžete pridať do sledovania na našej karte hry (po prihlásení). 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (1)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Pikmin 4 dostal dátum vydania a nový trailer

Pikmin 4 dostal dátum vydania a nový trailer

Milá adventúra vyjde o pol roka.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom The Great War: Western Front vám umožní si napísať vlastný príbeh 1. svetovej vojny

The Great War: Western Front vám umožní si napísať vlastný príbeh 1. svetovej vojny

Napíšte si vlastný príbeh západného frontu v rokoch 1914 až 1919.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ohlásené taktické RPG Marvel’s Midnight Suns

Ohlásené taktické RPG Marvel’s Midnight Suns

Na hre pracujú vývojári série XCOM.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Sleduj launch trailer Marvel's Midnight Suns

Sleduj launch trailer Marvel's Midnight Suns

Hra vychádza o pár dní