Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Trine 5: A Clockwork Conspiracy oznámené trailerom!

Nový diel známej plošinovkovej série Trine je tu!

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Trine 5 A Clockwork Conspiracy Keyart Wallpaper

Sériu Trine mám veľmi rád. Sú to plošinovky so zaujímavým príbehom, známymi postavami a fantastickým vizuálom, či šikovnými hernými mechanikami. Dnes bol oznámený nový diel tejto série - Trine 5: A Clockwork Conspiracy!

O hre sa hovorilo už pred niekoľkými mesiacmi, dnes sme sa však dočkali prvého traileru aj screenshotov. 

Trine 5: A Clockwork Conspiracy vezme čarodejníka Amadea, zlodejku Zoyu a rytiera Pontia na ich najakčnejšiu cestu v piatom dobrodružstve – a zdá sa, že sa stane úplne najlepšou hrou Trine v sérii. Hádanky budú meniť obtiažnosť podľa počtu hráčov, hra ponúka aj systém questov schopností a pribudnú aj nové taktické viacfázové súboje s bossmi.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Trine 5: A Clockwork Conspiracy Trailer

Trine 5: A Clockwork Conspiracy Trailer

Detaily hry Trine 5: A Clockwork Conspiracy:

  • Krásny 2.5D svet s dvadsiatimi nádhernými úrovňami pripravenými na preskúmanie
  • Lokálny a online multiplayer — hrajte až so 4 hráčmi online alebo v lokálnej kooperácii.
  • Hádanky s množstvom opakovateľnosti a dynamickej fyziky – stretnete sa s ohňom, vzduchom, svetlom, magnetmi, elektrinou a ďalšími, s hádankami prispôsobenými pre samostatnú aj kooperatívnu hru.
  • Náročný boj - bojujte proti nezastaviteľným hodinovým rytierom a prefíkanému potkaniemu gangu v pútavých a taktických bitkách a vyskúšajte svoj um a odvahu v impozantných súbojoch s bossmi
  • Rôzne nastavenia obtiažnosti pre boj, hádanky a vzkriesenie postavy - hra privíta veteránov aj nováčikov.

Trine 5: A Clockwork Conspiracy vyjde na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S aj Nintendo Switch. Dátum vydania zatiaľ nebol stanovený, ale vyjde v lete 2023. Viac info nájdete na oficiálnej stránke a samozrejme si nezabudnite hru pridať do sledovania cez naše tlačidlo Follow (po prihlásení). 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články