Turn 10 Studios asi končí s Forza Motorsport, Microsoft rozpustil väčšinu tímu
Forza Motorsport tvorila históriu Xboxu.

Xbox pravdepodobne príde o jednu zo svojich najznámejších značiek. Forza Motorsport bola závodnou tvárou Xboxu rovných 20 rokov a Microsoft pri každej generácii konzol práve na Forze predstavoval najväčšie technologické skoky. Posledným dielom tejto závodnej simulačnej série bola hra "Forza Motorsport" z roku 2023.
Vo vývoji bola sedem rokov a pri vydaní sa nedalo hovoriť o komerčnom úspechu. Hoci hra mala svoje kvality, hráči jej moc nedali šancu a aj recenzie boli len na úrovni okolo 84%, užívateľské omnoho nižšie. Dnes má hra na Steame len 48% pozitívnych recenzií.
Zdá sa, že ďalšej hry sa možno nikdy nedočkáme. Microsoft totiž pred pár dňami urobil obrovské škrty vo svojich štúdiách. Jedným zo zasiahnutých štúdií bolo práve štúdio Turn 10, kde Microsoft prepustil zhruba 50% zamestnancov.
Jeden z bývalých zamestnancov Turn 10 prehovoril a načrtol budúcnosť štúdia. Vraj na novú Forza Motorsport hru budeme čakať veľmi dlho, ak vôbec niekedy vyjde. Xbox vraj prakticky rozpustil tím, ktorí robil na novej Forza Motorsport hre a tí, čo v štúdiu ostali, budú len dávať podporu novej hre Forza Horizon, ktorá vyjde budúci rok.
Forza Horizon je naopak obrovským komerčným úspechom. Posledný diel v sérii, Forza Horizon 5, prilákala neuveriteľných 45 miliónov hráčov a denne má až milión aktívnych hráčov. Ide tak o jednu z najpopulárnejších, ak vôbec nie úplne najúspešnejšiu závodnú hru súčasnosti.
Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.
Zobraziť komentáre (0)
Komentáre
Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený
Prihlásiť sa