Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Týpek v Escape From Tarkov zabil vývojára, okamžite dostal ban

Jeho účet dokonca zresetovali.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

04. December 2022

Escape-From-Tarkov-Screenshot

Escape From Tarkov je extrémne hardcore FPS simulátor, ktorý si zakladá na mesiacoch budovania postavy, skillu a vybavenia, dokým nie sú servery znovu resetované pre nový patch. Dostať ban v takejto časovo náročnej hre nie je sranda, o to viac, ak je tento ban udelený neprávom. 

Presne to sa stalo týpkovi s nickom "survaeld" ktorému sa v hre podarilo zabiť jedného z vývojárov hry Escape From Tarkov. Hral totiž s kamošom, ktorý zabil jedného z vývojárov a survaeld zabil druhého. Po tomto kille však dostal ban a jeho postava bola zresetovaná. O bane dostal aj správu mailom, ban bol udelený vraj za cheatovanie. 

Svoj príbeh zazdieľal na reddite, kde sa jeho príspevok stal najsledovanejším za posledný týždeň. K svojim tvrdeniam podložil aj videá, fotky mailu a zjavnú evidenciu, že necheatoval. Kauzy sa chytili aj ostatní hráči a YouTuberi. Napríklad Jake Lucky to pekne sumarizuje v krátkom videu: 

Medzičasom bol hráč odbanovaný, ale jeho postava je stále resetovaná. Ani po kontaktovaní vývojárov sa k svojmu progresu zatiaľ nedostal. 

Tip: Lajkni našu stránku na Facebooku, prinášame tam denne kopec zaujímavostí 

Mnoho hráčov toto správanie vývojárov odcudzuje, keďže cez bany si len dokazujú moc. Pravdepodobne nevyhodnotili situáciu, že niekto môže byť v hre lepší ako oni. Kauze sa venoval aj YouTuber Onepeg. 

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články