Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Ubisoft ako prvý oznámil použitie AI na generovanie textov NPC postáv, Ghostwriter

Budúcnosť je tu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Ubisoft AI Ghostwriter tool

Nedávno sme vydali článok o tom, ako umelá inteligencia navždy zmení správanie NPC postáv v hre. Open-world hry v budúcnosti budú mať NPC postavy, ktoré budú vedieť samé reagovať na otázky hráča ale aj na dianie vo svete bez toho, aby im to musel napísť nejaký scenárista.

V tomto štádiu zatiaľ nie sme, ale Ubisoft k tomu smeruje ako prvý. Firma totiž oznámila, že začína používať AI nástroj Ghostwriter na generovanie textov pre NPC postavy. Nástroj si firma vytvorila sama vo svojom štúdiu Ubisoft La Forge.

Ghostwriter AI nenahrádza scenáristov ale naopak, uľahčuje jednu z ich najnáročnejších úloh: písanie náhodných dialógov pre NPC postavy. Ghostwriter generuje prvé návrhy týchto dialógov - fráz alebo zvukov vydávaných postavami počas rôznych udalostí.

V rámci tohto procesu scenáristi najprv vytvoria postavu a typ interakcie alebo reakcie, ktorú by chceli navrhnúť. Ghostwriter potom vygeneruje niekoľko variánt textu, z ktorých si scenárista môže jednoducho vybrať a upraviť ho podľa potreby.

Rozhovory a dialógy v dave sú ústrednými prvkami imerzie v hrách, najmä tých od Ubisoftu. Práve v nich je množstvo NPC, ktoré sa rozprávajú medzi sebou, alebo obsahujú dialógy s nepriateľmi počas súbojov. To všetko poskytuje realistickejší zážitok zo sveta a dáva hráčovi pocit, že svet okolo neho existuje aj mimo jeho činností.

Podľa Ubisoftu, využitie AI nástroja Ghostwriter rapídne urýchli prácu scenáristov na náhodných textoch a budú sa môcť viac venovať hlavnému príbehu.

Ubisoft chce Ghostwriter nasadiť do viacerých svojich štúdií, preto systém navrhol tak, aby každé štúdio mohlo umelú inteligenciu strojovo naučiť všetko o danom hernom svete.

Centrumher OpenAI Banner

ChatGPT a AI spravia revolúciu v rozhovoroch s hernými NPC postavami

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry