Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Assassins-Creed-Infinity

Ubisoft chystá toľko Assassin’s Creed projektov, že si vyberie každý

Veľký prehľad toho, čo vlastne Ubisoft plánuje.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Posledný stream Ubisoft Forward priniesol tonu noviniek. Pripomenul sa nám Skull and Bones, The Division Heartland či mobilný Rainbow Six Siege.

Tento krát sme sa nedočkali tradičného next-gen prekvapenia, ako mal Ubisoft vo zvyku. Naopak, Ubisoft väčšinu prezentácie venoval značke Assassin's Creed, do ktorej momentálne investuje všetky svoje kapacity. Niet divu, posledný AC Valhalla zarobil viac ako 1 miliardu dolárov.

Assassin's Creed sa teda dočká niekoľkých AAA hier, mobilnej hry ale aj seriálov na Netflixe. Nižšie si môžete pozrieť prehľad všetkých projektov AC, ktoré Ubisoft chystá. A je ich toľko, že si vyberie asi každý typ zákazníka.

1. Assassin's Creed Mirage - AAA singleplayer titul, 2023

Assassin's Creed Mirage je oficiálne nový veľký diel série Assassin's Creed. Pôjde o singleplayerovú hru zasadenú do Bagdadu, hlavným hrdinom je Basim. Odohráva sa 20 rokov pred AC Valhalla a titul pôjde v stopách úplne prvej hry Assassin's Creed s Altairom. Tešiť sa tak môžeme na návrat do stealth začiatkov tejto série, čo poteší mnohých fanúšikov. Vyjde až v roku 2023, pozri si prvý oficiálny trailer.

2. Assassin's Creed Valhalla The Last Chapter ukončí príbeh Eivora - free DLC, 2022

Ak patríte k fanúšikom Valhally, tešiť sa môžete ešte na jedno príbehové DLC. The Last Chapter vyjde ešte tento rok a uzavrie príbeh hlavnej postavy Eivor, stretnete staré známe aj nové postavy. DLC bude pre všetkých hráčov zdarma.

Titulný obrázok Youtube videa

3. Assassins Creed: Codename Jade - Mobilné AAA RPG

Jednou z nových oznámených hier je Assassins Creed: Codename Jade. Odohráva sa v Číne a hráči dostanú možnosť vytvoriť si svoju vlastnú postavu. Bude to open-world AAA RPG, ktoré však vyjde len na mobily. Ubisoft má v príprave niekoľko mobilných hier, takže mobilní hráči si prídu na svoje. Viac o tejto hre sme spísali tu.

4. Assassins Creed: Codename Red - Singleplayer AAA open-world RPG

Po AC: Mirage je už naplánovaný ďalší veľký diel v sérii, ktorý bude kráčať v stopách Assassins Creed: Valhalla. Rovnako teda pôjde o singleplayer, open-world RPG, tento krát zasadené do feudálneho Japonska. Hru Assassins Creed: Codename Red vyvíja štúdio Ubisoft Quebec, ktoré vydalo AC: Odyssey. Je to hra cielená práve pre hráčov, ktorí radi strávia v hre 150 hodín a budú čistiť mapu od rôznych kempov a výziev. Po zasadení do Japonska hráči volajú už dekádu (a Ghost of Tsushima je nepopierateľný úspech), takže Ubisoft poteší najmä túto skupinu.

5. Assassins Creed: Codename Hexe - temnejší singleplayer AAA titul

O ďalšej AAA hre s návzom Assassins Creed: Codename Hexe veľa toho nevieme. Ubisoft potvrdil, že pôjde o singleplayer AAA hru, ktorú vyvíja štúdio Ubisoft Montreal. Podľa leakov sa má odohrávať v strednej Európe a má ísť o temnejší diel, skoro až hororový. Viac detailov nájdete tu.

6. Assassins Creed: Project Infinity - hub pre všetky budúce hry Assassins Creed

Konečne sme niečo počuli aj o Infinity. O tomto projekte sa hovorí už dlhšie, má ísť o akýsi hub pre hráčov Assassins Creed, ktorí sa odtiaľ dostanú do singleplayer aj multiplayer svetov týchto hier. Práve Infinity má priniesť aj vlastný, standalone multiplayer. Codename Red a Codename Hexe budú prvé hry integrované do Assassins Creed: Project Infinity.

7. Live-action seriál Assassins Creed na Netflixe

Aj značka Assassins Creed dostane svoj vlastný hraný seriál. Ubisoft oznámil, že seriál príde na Netflixe a pracujú na ňom aj ľudia priamo z divízie televíznej a filmovej produkcie Ubisoftu. Dátum vydania, hercov, zasadenie ani režiséra zatiaľ nepoznáme a tak jeho vydanie môže prísť až o niekoľko rokov. Snáď nedopadne ako Resident Evil.

8. Ďalšie veci pre Netflix

U živého seriálu Assassins Creed na Netflixe to ale nekončí. Ubisoft na Netflix prinesie aj anime seriál, ktorý vzniká u producentov animovaného seriálu Castlevania. Ďalej na Netflix Games príde aj mobilná hra Assassins Creed.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený