Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Ubisoft prekopal XDefiant, teraz je to priama konkurencia COD

COD, ale pozliepané z assetov Ubisoft hier.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
XDefiant Game Wallpaper

Ubisoft tento týždeň znovu-uviedol svoju FPS strieľačku XDefiant. Tá bola oznámená ešte v roku 2021, následne Ubisoft hosťoval niekoľko uzavretých beta testov. Tento týždeň však hru uviedol prakticky nanovo a vyzerá to úplne ako Call of Duty

XDefiand je free-to-play arénová FPS online strieľačka, ktorá spája svety iných hier Ubisoftu do jedného. V hre si totiž môžete vybrať operátorov z The Division, Watch Dogs, Splinter Cell, Ghost Recon aj Far Cry. Tím teda môžete poskladať z postáv rôznych zameraní, čo by malo hre dodať potrebnú dynamiku. 

Titulný obrázok Youtube videa

Súboje a pohyb postáv sú tak rýchle ako v Call of Duty. XDefiant je tak priamym konkurentom série COD a je zameraný presne na typ hráčov, ktorí majú radi rýchle arénové zápasy. Akutálne sa môžete pridať do uzavretej bety, registrovať sa môžete na oficiálnej stránke. Beta prebieha do 23.4.2023.

Uzavretá beta verzia prináša ranked zápasy a päť herných režimov - Escort, Zone Control, Domination, Occupy a Hot Shot - ako aj štyri hrateľné frakcie a všetkých 14 máp, ktoré budú k dispozícii pri spustení. Beta otvára prístup k plnej výbave hry v deň spustenia, ktorá zahŕňa 24 zbraní, 44 prídavných zariadení a päť výbušných zariadení.

Počas uzavretej beta verzie hry XDefiant bude k dispozícii plný progres hráčov, zbraní a výziev; váš postup sa síce neprenesie do launch verzie, ale budete si môcť ponechať 10 exkluzívnych kozmetických predmetov vrátane emotikonu XD Style, skinu na zbraň MP7 Graffiti a ďalších.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Tom Clancy’s XDefiant je nová FPS hra od Ubisoftu

Tom Clancy’s XDefiant je nová FPS hra od Ubisoftu

Projekt Battlecat sa v skutočnosti volá Tom Clancy’s XDefiant.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Mapy XDefiant sú plné recyklovaných asetov z Division

Mapy XDefiant sú plné recyklovaných asetov z Division

Ubisoft ukázal niekoľko z nich.