Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Ubisoft zjavne potvrdil, že hlavné postavy v AC: Shadows sú LGBTQ+

Detaily k vzťahom hlavných postáv Yasuke a Naoe.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Assassin's Creed Shadows Screenshot 1

Kontroverzia okolo nového Assassin's Creed Shadows (karta hry) nekončí, pretože Ubisoft má ešte mnoho kariet v rukáve. Hoci po hrateľnej stránke to znie veľmi dobre, čo sme aj sumarizovali v 20 bodoch s novinkami v tejto hre.

Ľudia sa však postupne zoznamujú s politickým smerovaním novej hry od Ubisoftu. Tá už výberom čierneho samuraja Yasuke dala najavo, že v príbehu z feudálneho Japonska otvára rôzne kultúrne otázky. Čierny samuraj totiž môže príbeh posúvať práve vďaka tomu, že v Japonsku v 16. storočí bol čierny obyvateľ v výnimkou.

Hlavné postavy Yasuke a Naoe majú byť LGBTQ+

Ubisoft na svojom blogu priblížil aj osobnostné detaily týchto hlavných postáv. Naoe je fiktívnou dcérou skutočného japonského samuraja Fujibayashiho Nagatu. Yasuke bol zase skutočným dovezeným otrokom, ktorý sa neskôr stal pomocníkom Oda Nobunaga a v jeho službách sa stal prvým čiernym samurajom.

Hlavné postavy budú mať takéto osobnostné črty: "Rozdielne osobnosti Naoe a Yasukeho vedú aj k tomu, že majú rozdielne vzťahy s ostatnými postavami a nie vždy cítia k ľuďom to isté a ani ľudia k nim nie vždy cítia to isté. Aj z romantického hľadiska ich budú priťahovať rôzne typy ľudí. Prostredníctvom tejto dvojice budú môcť hráči zažiť množstvo vzťahov."

Ubisoft tak naznačil, že postavy budú bisexuálne a hráči tak budú mať možnosť rozvíjať romantické vzľahy s rôznymi pohlaviami. Rovnako hlavné postavy budú priťahované rôznymi pohlaviami. Spoločnosť tak môže vo feudálnom Japonsku inkluzívne reprezentovať rôzne dnešné menšinové skupiny ľudí, transrodových ľudí i homosexiálov.

Na hre pracovala radikálna LGBTQ+ aktivistka

Túto ideoógiu s Ubisoftom konzultovala radikálna aktivistka, profesorka Sachi Schmidt-Hori. Tá vydala niekoľko publikácií, v ktorých sa venuje rodovým otázkam v historickom Japonsku. V knihách sa venuje najmä vzťahom medzi mladými chlapcami, ktoré sa objavili v histórii Japonska.

Hlavná postava jej kníh "chigo" nie je ani muž ani žena, ani dieťa, ani dospelý, ani človek, ani boh. Na škole vyučuje transrodové témy, zmeny pohlavia, sexualitu, politiku, náboženstvo aj históriu v spojitosti s Japonskom. Je známa pre propagáciu transgeneračného sexu.

Ubisoft je so zapracovaním inkluzívnych tém spokojný: "Sme hrdí na to, že môžeme reprezentovať rozmanitosť a inklúziu, ktorá existuje v spoločnosti ako súčasť našej každodennej práce. Reprezentácia je súčasťou našej DNA a taká zostane bez ohľadu na vonkajší tlak alebo vplyvy."

Assassins Creed Shadows Yasuke 1

Ľudia majú strašný problém s tým, že v AC Shadows je čierny samuraj

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry