Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Unikli prvé obrázky aj video z remake The Last of Us na PS5

Porovnanie jednej zo scén na začiatku hry.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
TLOU PS5

Zdá sa, že čoskoro vyjdú nejaké preview The Last of Us Part I remake v svetových magazínoch. Novinári totiž dostali prístup k úvodnej časti hry na nejakom preview evente a samozrejme, nejaké detaily unikli pred oficiálnym embargom.

Na Reddite sa objavil screenshot ale aj krátka video sekvencia zo začiatku hry. Kto ju vôbec nepozná, nech video ani nepozerá.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom The Last of Us Part I - Leaked First PS5 Gameplay Clip

The Last of Us Part I - Leaked First PS5 Gameplay Clip

Naopak, na screenshote je vidieť radu grafických zmien, na ktoré sa môžeme tešiť. Scéna je úplne inak nasvietená ako v pôvodnej hre.

Leaker sa tiež podelil o niekoľko nových detailov. Napríklad, že čo sa týka hrateľnosti, nie je vidieť žiadne vylepšenia oproti originálu. Najviac vylepšení si hráči všimnú pri animáciách a zvuku. Pribudla napríklad aj animácia Joela, ako si mení doplnky u zbraní.

Hra by mala podporovať VRR, režim 4K40fps v gameplay móde a 4K60fps v dynamickom móde.

The Last of Us Part I na PS5 bude tiež obsahovať množstvo nastavení pre hendikepovaných (accessibility) podobne, ako sme videli u The Last of Us Part II.

Remake The Last of Us Part I vyjde 2.9.2022 na PS5 a neskôr aj na PC. Tu je oznamovací trailer.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články