Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Unreal Engine 5 je oficiálne vonku pre všetkých vývojárov

Stiahnuť si ho môžete aj vy.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

05. Apríl 2022

Unreal-Engine-5-Wallpaper

Najpokročilejší herný engine na trhu - Unreal Engine 5, bol dnes uvoľnený verejnosti vo verzii 5.0.0. Štúdio Epic Games to oznámilo na svojom State of Unreal Engine prenose. Stiahnuť si ho môžete z oficiálnej stránky zdarma.

Unreal Engine priniesol revolúciu v real-time nasvietení ale aj v streamovaní dát. Vďaka novým technológiám dokáže vygenerovať skutočne fotorealistické scény v real-time, ktoré sú na nerozoznanie od reality. Dôkazom bolo technické demo The Matrix Awakens.

Unreal Engine 5 je vytvorený tak, aby urýchlil väčšinu práce nie len na samotnej hre, ale aj na optimalizácii. Engine totiž dokáže projekt naškálovať prakticky na akúkoľvek platformu. Tešiť by sme sa tak mohli na kvalitnejšie hry na platformách akými sú Switch, či mobily iOS a Android. Epic Games z Unrealu zarobí 5 percent v prípade, že titul prekročí zisky 1 milión dolárov.

Viac o tomto engine nájdete na našich stránkach.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články