Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

V roku 2022 sa najlepšie predáva Switch, najhoršie PS5

Predaje za necelé tri mesiace roku 2022.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

23. Marec 2022

Sony-Playstation-5-vs-Microsoft-Xbox-Series-S-X

O tom, že predaje nových konzol trpia nedostatkom čipov, sme už niekoľko krát písali. Týka sa to najmä Xboxu a PlayStationu, keďže Switch používa staršie a menej výkonné čipy. Aj vďaka tomu je konzol Nintendo Switch na trhu dostatok a jej predaje dominujú aj po piatich rokoch od uvedenia.

Portál VGChartz sumarizuje ich predaje niekoľko posledných rokov. Za rok 2022 stihol nazbierať dáta o celosvetovom predaji konzol Xbox Series X/S, PlayStation 5 a Nintendo Switch, konkrétne za obdobie do 12.3.2022.

Za tento rok sa predalo cez 6,3 milióna konzol novej generácie. Z toho až 55,9% - teda 3,5 milióna, predal Nintendo Switch.

Na druhom mieste sú konzoly Xbox. Tie predali 22,8% podielu na trhu, až 1,43 milióna kusov. Na poslednom mieste skončil PlayStation 5, ktorý za rok 2022 predal 1,34 milióna kusov. PlayStation 5 a Xbox Series X sú v drvivej väčšine obchodov stále vypredané.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články