Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Vedúci vývoja Days Gone: "Nesťažujte sa, že hra nemá pokračovanie, ak ste si ju nekúpili za plnú cenu"

John Garvin, vedúci vývoja Days Gone, mal na adresu hráčov poriadne tvrdý odkaz.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
days gone

Pred 10 dňami John Schreier svojim článkom rozpútal poriadne veľkú debatu o tom, čo sa deje za zatvorenými dverami v Sony. Konkrétne, čo sa deje vnútri štúdií, ktoré sú združené pod hľavičkou Playstation Studios.

Jednou z informácií, ktorá hráčov naštvala a sklamala, bola skutočnosť, že Sony ešte v roku 2019 zavrhlo nápad na Days Gone 2. Hoci si pôvodná hra na seba zarobila, faktom bolo, že Days Gone hodnoteniami v recenziách podliezlo štandardy Sony.

Chcete pokračovanie? Tak si, k*rva, kupujte hru za plnú sumu!

John Garvin, jeden z vedúcich predstaviteľov vývoja Days Gone, sa objavil v podcaste, kde zaujal hneď viacerými zaujímavými vyjadreniami na adresu hráčov. Faktom však je, že tie ich zrejme nepotešia.

Po jednej z otázok moderátora John Garvin povedal: "Pre publikum mám názor, ktorý im môže prísť zaujímavý, no pár ľudí zrejme nas*rie. Ak nejakú hru milujete, kúpte si ju,  k*rva, za plnú sumu. Ani vám neviem povedať, koľkokrát som počul hráčov povedať 'To som si kúpil v zľave, tú hru mám z PS Plus, alebo tak dajak'."

Na otázku moderátora, že ako hráči majú vedieť, či hru milujú, pokiaľ si ju nezahrali odpovedá Garvin veľmi trefne: "Neovorím, nemôžete to vedieť. Avšak, nemôžte sa sťažovať, že hra nemá pokračovanie, pokiaľ nebola podporená priamo pri štarte predaja."

Aj keď sa jeho názor viacerým z vás nemusí páčiť, John Garvin má pravdu. Drivivá väčšina tržieb hier sa generuje v prvých dňoch predaja. Ak sa vám teda práca vývojárov naozaj páči, dôverujte im a hru si predobjednate/kúpte za plnú sumu. A ak tak z nejakých (legitímnych) dôvodov neučiníte, aspoň hru nepiráťte a zadovážte si ju z oficiálnych kanálov. Na konci dňa sa ráta aj to.

Playstation Studios

Sony má obsesiu v AAA hrách, menšie hry odsúva bokom

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry