Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Slovenská Mafia v open world - Vivat Slovakia, vyzbierala už 200% v Crowdfundingu

Ďalší úspešný crowdfundingový projekt.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

08. Február 2022

Vivat Slovakia Hra na PC

Zdá sa, že o GTA alebo Mafiu z prostredia Bratislavy je skutočne záujem. Hlavne ak sa na výrobe hry podieľajú aj zvučné slovenské herecké mená. Štúdio Team Vivat totiž vyzbieralo na vývoj hry potrebných 10-tisíc eur za jeden deň.

To ale nie je všetko, za štyri dni od spustenia crowdfunding kampane sa hre podarilo vyzbierať už 209% potrebnej sumy. Momentálne sú na 20 tisícoch eur, do skončenia kampane ostáva ešte 25 dní.

Vývojári už oznámili aj prvé "stretch goals" ciele, ktoré by mali vďaka viac financiám do hry implementovať. Medzi prvými cieľmi sú napríklad nové rádiá, šou Jána Gorduliča, či možnosť vytvoriť si v hre vlastné rádio. 

Druhým veľkým cieľom je vytvorenie funkčnej autobusovej MHD v Bratislave. Ak sa podarí vyzbierať nová stanovená suma 25-tisíc eur, električky, autobusy a trolejbusy budú na zástavkách zbierať a vykladať cestujúcich. Budeš môcť dopravné prostriedky bratislavskej MHD ukradnúť a jazdiť s nimi po Bratislave v 90. rokoch. Ako cestujúci sa budeš môcť kochať okolitým svetom a ako čerešničku v podobe falošného revízora budeš mať možnosť vyberať pokuty od cestujúcich, ktorí nemajú lístok.

Už teraz sa nevieme dočkať nových cieľov a toho, čo všetko sa rozhodnú autori do hry pridať na základe úspešnej kampane.

Vivat Slovakia, slovenská open world hra z prostredia Bratislavy v 90-tych rokoch, vyjde v roku 2023 na PC. Viac o hre sa dozvieš tu.

Vivat Slovakia Slovenske GTA hra

Slovenská hra Vivat Slovakia spustila crowdfunding

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články