Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Red Dead Online Screenshot 6

Všetko, čo potrebujete vedieť o Red Dead Online + oficiálne screenshoty

Pozor, o svoj postup v bete môžete prísť pri resete serverov.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Rockstar Games včera pustili do Red Dead Online prvých hráčov a to tých, ktorí si minulý mesiac pred vydaním zakúpili Red Dead Redemption 2 Deluxe edíciu. Dnes sa do bety dostávajú všetci, ktorí RDR2 stihli zahrať už v deň vydania. Ak nepatríte ani do jednej z týchto skupín, pozrite si náš článok v ktorom sa dozviete, kedy bude beta otvorená aj vám.

Keďže ide stále o Betu, Rockstar Games upozorňujú že ide hlavne o vychytanie chýb, či testovanie stability serverov. Preto sú hráči na servery púšťaní po vlnách, aby sa vývojári vyhli rovnakému náporu, ako pri vydaní GTA Online.

Po skončení beta fázy sa môže stať, že Rockstar resetuje servery a tak už vopred upozorňuje, že hráči môžu prísť o svoj postup.

Spustená beta ponúka obrovské množstvo aktivít pre sólo aj skupinkových hráčov. Nechýba aj príbehový mód s názvom A Land of Opportunities, ten je rozdelený na niekoľko častí a príbeh bude ďalej rozširovaný v budúcnosti. Red Dead Online sa odohráva pred udalosťami Red Dead Redemption 2 a tak počas príbehu stretneme veľa postáv z hlavnej hry. Sadie Adler napríklad stále žije so svojim manželom na farme v oblasti Grizleys. Hlavné príbehové misie sú však kooperatívne a zahráte si ich v počte dvoch až štyroch hráčov.

Misie sa tiež budú odvíjať od toho, aký rank máte. Podobne ako v singleplayeri, aj tu je česť forma ranku ktorý udáva, či sa správate ako pravý zločinec, alebo dobrák. Nie len hlavné príbehové misie sa budú meniť podľa tohto ranku, ale aj vedľajšie, náhodné misie. Pri nízkom ranku - zápornom, budete dostávať misie ako lúpeže, či záchrana zločincov z väzenia. Pri kladnom ranku napríklad dostanete misie na dolapenie zločincov. Rank budete môcť ovplyvňovať napríklad aj starostlivosťou o koňa, ku ktorému si rovnako ako v singleplayeri tvoríte vzťah.

Red Dead Online prináša celkovo zatiaľ päť PvP režimov, kde si v zápasoch zmeráte sily proti ostatným hráčom. Jedným z PvP módov je aj battle royale, nechýba deathmatch, alebo free for all.

Ak práve nehráte PvP a len jazdíte po svete, alebo plníte misie, aj tak na vás môže ktokoľvek zaútočiť. Nie je tu možnosť vypnúť si útočenie ako v GTA Online, avšak je tu možnosť sa čiastočne ochrániť. Vo vašom kempe stačí vytiahnuť bielu vlajku, pokiaľ teda budete vo svojom kempe, nikto na vás nebude môcť zaútočiť.

Vo voľnej jazde sa budete môcť preháňať vo vlastnom gangu. V jednom gangu môže byť až osem hráčov, no vytvorenie trvalého gangu vás vyjde na 200 dolárov. Dovtedy budete s hráčmi v skupinke len čiastočne.

V Red Dead Online nájdeme aj obchod s mikrotransakciami, v ktorých sa nakupujú zlaté tehličky. Za tie si budeme môcť, podobne ako v GTA Online, kupovať kozmetické itemy. Momentálne je obchod s tehličkami vypnutý, Rockstar Games ho zapne až po tom, čo odladia stabilitu hry, možno až na konci bety.

Nižšie ešte nájdete ďalšie oficiálne screenshoty k Red Dead Online od Rockstar Games.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 - MEGARECENZIA

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Red Dead Redemption 2 čeština je hotová! Preklad trval tri roky

Red Dead Redemption 2 čeština je hotová! Preklad trval tri roky

Čeština do Red Dead Redemption 2 bola jednou z najväčších u nás.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Nainštalovať Red Dead Redemption 2 z diskov vám zaberie viac ako hodinu

Nainštalovať Red Dead Redemption 2 z diskov vám zaberie viac ako hodinu

Kto tešil, že dôjde domov a za pár minút hrá, môže ostať pekne sklamaný.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Red Dead Redemption 2 čeština - Info, kedy vyjde PC verzia?

Red Dead Redemption 2 čeština - Info, kedy vyjde PC verzia?

Čeština do Red Dead Redemption 2 eventuálne vyjde a bude sa dať stiahnuť, ako do GTA V.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Red Dead Redemption 2 - MEGARECENZIA

Red Dead Redemption 2 - MEGARECENZIA

Red Dead Redemption 2 je najlepšia hra generácie, možno histórie herného priemyslu.