Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Vývojári F2P strieľačky Operation: Harsh Doorstop radia hráčom, nech si anti-cheat ochranu nakódia sami

Hra je dostupná zdarma.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

16. Február 2023

Operation Harsh Doorstep game logo wallpaper_070431

Operation: Harsh Doorstop včera vyšla na Steame ako free-to-play hra, stiahnuť si ju teda môže každý. Vývoj je financovaný na Patreone a samotní vývojári pochádzajú skôr z moderského prostredia. Táto FPS strieľačka ponúka singleplayerové misie, PVP multiplayer, kooperáciu aj podporu módov cez Steam Workshop.

Hra je inšpirovaná titulkmi ako Red Orchestra alebo Squad či Project Reality. Autori sa však snažili priblížiť viac k Arme, práve pre širokú podporu módov a otvorený engine. Hru dokonca môžu hráči hostovať na svojich vlastných serveroch. Nižšie si môžete pozrieť launch trailer pre early-access verziu, ktorá zdarma vyšla na Steame.

Titulný obrázok Youtube videa

Vývojári radia: Napíšte si vlastné anti-cheat skripty

Na novom blogu sa vývojári venovali anti-cheat ochrane, otázke, ktorú posledne dni dostávali na Steam fórach dosť často. Pravdou však je, že vývojári do hry nepridali žiadnu významnú anti-cheat ochranu a túto zodpovednosť prenášajú na samotných hráčov.

Radia im tri veci - buď nech na server posadia adminov, ktorí počas hry budú ručne banovať cheaterov, alebo nech prevádzkujú privátne servery, alebo nech si hráči napíšu vlastnú anti-cheat ochranu. "Hoci sú predvolené opatrenia proti cheaterom aplikované na celú hru určite užitočné, vytvorenie (alebo najatie niekoho na vytvorenie) vlastných systémov proti cheaterom pre váš server môže výrazne zlepšiť zážitok vašich hráčov."

"V podstate... ak sa hráč teleportuje na druhú stranu mapy, nebude ťažké napísať skript, ktorý jednoducho automaticky zakáže hráčov, u ktorých sa zistí, že vykonávajú extrémne nemožné manévre," dodali vývojári na blogu.

Jedinečné anti-cheat skripty, ktoré si napíšu sami hráči na ochranu svojich serverov, budú pre cheaterov ťažším orieškom na prekonanie, pretože každý server môže mať ochranu trochu inú. Rovnako funguje aj Project Reality, ktorý tiež v základe nemá žiadnu anti-cheat ochranu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Redfall od Arkane dostal nový príbehový trailer

Redfall od Arkane dostal nový príbehový trailer

Pripomeňte si novú coop FPS hru.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Fortnite už nie je najlepšie zarábajúcou hrou na svete

Fortnite už nie je najlepšie zarábajúcou hrou na svete

Predbehli ho iné hry na PC, konzolách aj na mobile.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Cyberpunk 2077 čeština bude hneď pri vydaní

Cyberpunk 2077 čeština bude hneď pri vydaní

Čeština Cyberpunk 2077 bude v hre vo forme českých titulkov.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Bohatá galéria záberov z ARMA 3 Beta

Bohatá galéria záberov z ARMA 3 Beta

Väčšina nafotená vlastnou verziou hry + pár prevzatých z oficiálnych kanálov a fór. Od realizmu nemá ďaleko.