Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Xbox Game Pass Core cena

Xbox Live Gold končí! Nahradí ho Game Pass Core

Xbox Live končí po 21 rokoch.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Microsoft už niekoľko rokov udržiava pri živote predplatnú službu Xbox Live Gold len aby sa nepovedalo. Hry, ktoré každý mesiac predplatiteľom na starých konzolách rozdával už nestáli za nič a tí, ktorí ešte neprešli na Game Pass, škodili len sami sebe.

Microsoft sa konečne odhodlal a ruší predplatné Xbox Live Gold, spolu s názvom Xbox Live. Služba Xbox Live je na trhu už 21 rokov a prináša so sebou platený multiplayer.

Xbox Live Gold končí, privítajte Game Pass Core

Podľa uniknutých informácií Microsoft plánuje zmenu služby už 1.9.2023. Xbox Live Gold končí a predplatitelia budú presunutý do novej služby, Game Pass Core. Bude obsahovať rovnako prístup k online multiplayeru, ale aj katalóg 25 vybraných hier na konzoly Xbox.

Cena Game Pass Core bude rovnaká, ako bola u Xbox Live Gold, teda 9,99 dolárov mesačne a 60 dolárov ročne bez zľavy. Bude to tak najlacnejšia predplatená verzia Game Passu.

Game Pass Core však nebude obsahovať prístup k day1 hrám ako Starfield, či Forza Motorsport. Užívatelia si budú musieť predplatiť štandardné predplatné, Xbox Game Pass za 10,99 dolárov mesačne. Keďže je to len o 1 dolár drahšie, očakáva sa, že mnoho ľudí z Xbox Live Gold prejde priamo na štandardný Xbox Game Pass.

Hry Games With Gold, dodávané každý mesiac ku Gold predplatnému, skončia tiež 1.9.2023. Ak ste si však doteraz prevzali nejaké hry z Gold, ostanú vám v knižnici.

Medzi hrami, ktoré nájdete v Game Pass Core, nájdete napríklad tieto:  Among Us, Descenders, Dishonored 2, DOOM Eternal, Fable Anniversary, Fallout 4, Fallout 76, Forza Horizon 4, Gears 5, Grounded, Halo 5: Guardians, Halo Wars 2, Hellblade: Senua's Sacrifice, Human Fall Flat, INSIDE, Ori and the Will of the Wisps, Psychonauts 2, State of Decay 2, Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Mnoho z nich, ako Among Us, Fallout 76, Grounded či TESO, sú obľúbené live-service hry.

Zoznam nie je kompletný a keďže to nie sú oficiálne informácie od Microsoftu, berte ich s rezervou.

Aktualizácia článku 15:40:

Microsoft oficiálne potvrdil zmenu Xbox Live Gold na Game Pass Core, zmena nastane pre všetkých užívateľov automaticky od 14.9.2023, Games With Gold končia k 1.9.2023. 

Xbox Game Pass Wallpaper

Akcia Xbox Game Pass za 1 euro je späť!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený