Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Známe štúdio Square Enix Montreal sa mení na Onoma

Už totiž nepatrí Square Enix.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

10. Október 2022

Square Enix Montreal Onoma Studio

Firma Embracer Group tento rok nakúpila od Square Enix niekoľko štúdií. Za smiešnych 300 miliónov dolárov získali štúdiá ako Crystal Dynamics, Eidos Montreal a Square Enix Montreal. To posledné malo v názve stále Square Enix ale to sa dnes mení. Firma sa totiž premenovala na Studio Onoma.

Squar Enix Montreal vzniklo v roku 2011 a vydalo niekoľko menších titulov podľa značiek Tomb Raider, Hitman a Deus Ex. Išlo hlavne o tituly "GO" čo boli mobilné taktické hry.

Kanadská firma na svojich stránakch vysvetlila ako k názvu prišli a priblížili aj proces jeho výberu. Dokonca ukázali aj branding na rôznom merchi.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Embracer zatvára svoje nové štúdio Onoma, Eidos bude pomáhať s Fable

Embracer zatvára svoje nové štúdio Onoma, Eidos bude pomáhať s Fable

Embracer Group robí zmeny v štúdiách od Square Enix.